K opravě auta, které ulovil crash hunter byly použity díly z vrakoviště


			K opravě auta, které ulovil crash hunter byly použity díly z vrakoviště
21.3.2013 Tiskové zprávy

Nabouraná auta, která z místa nehody odvezou crash hunteři (lovci nehod), bývají po opravě nebezpečná. Takový je závěr testu, který udělala Allianz pojišťovna a společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

Allianz náhodně vytipovala motoristu, který byl po nehodě „uloven“ crash hunterem a jehož vůz značky Ford spravili v neznačkové opravně. Po uhrazení faktury daly obě společnosti auto na revizi do značkového servisu Ford. Výsledek? Vůz byl opraven nekvalitně a komponenty, které měly být dle faktury originálními díly, pocházely z vrakoviště.

„Sami jsme netušili, jak špatně bude vůz opraven a s jakými podvody se setkáme,“ řekl ředitel úseku likvidace pojistných událostí Allianz pojišťovny Tomáš Klofát. „Nekvalitní servis je ale důsledkem řetězce, který začíná u crash huntera, jehož nikdo nevolal. Další věci se pak na sebe nabalují,“ dodává Klofát. Jediný správný postup je podle něj zavolat asistenci své pojišťovny či automobilky a také odmítnout všechny nehodové nebo jiné služby, které se na místě nehody začnou objevovat v roli samozvaných spasitelů.

„Majitelé nabouraných vozů se často naivně domnívají, že nejlepší oprava je vždy ta nejlevnější, a to především u neautorizovaných servisů. Často ale přitom zapomínají, že autorizované servisy musí dodržovat správné pracovní postupy, používat kvalitní náhradní díly a také jejich vybavení je zcela profesionální. Cena jejich práce přitom může být stejná jako u neautorizovaných opraven, jen výsledek se může velmi lišit,“ konstatuje servisní ředitel českého Fordu Martin Sládek.

Následná škoda, způsobená na špatně opraveném automobilu, znamená obrovské riziko pro ty, kteří v něm cestují. Vzhledem k omezeným deformačním zónám i horším jízdním vlastnostem tak mohou být následky další havárie tragické.

U automobilů opravovaných zásadně v autorizovaných servisech navíc nehrozí, že by jim Allianz náhradu opravy krátila. Platí to také u starších aut, s nimiž motoristé jezdí do neznačkových certifikovaných servisů Allianz.

Allianz pojišťovna se společně s importérem vozů Ford do České republiky rozhodla kontroly vozidel po opravách ještě prohloubit. Ford nechce, aby bezpečnost jeho aut neodbornými opravami utrpěla. Proto se společně s Allianz snaží přispět k bezpečnějšímu provozu na českých silnicích.

Allianz pojišťovna

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články