Klienti budou profitovat ze zisku


			Klienti budou profitovat ze zisku
22.3.2013 Tiskové zprávy

Penzijní fond (dnes Penzijní společnost) České Pojišťovny, dosáhl v loňském roce výrazného úspěchu ziskem 1,4 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 57%. Rekordní zisk PFČP umožnil připsat klientům nejvyšší zhodnocení mezi penzijními fondy ve výši 2,2 %. V součtu se státními příspěvky tak v loňském roce klienti PFČP své vklady v průměru zhodnotili o 4,8 %.

Ke konci roku 2012 měly v ČR penzijní připojištění téměř 5,2 miliony lidí. Celá čtvrtina z nich své prostředky svěřila Penzijnímu fondu České pojišťovny, který se  na zisku celého sektoru penzijních fondů podílel téměř z jedné třetiny. „Lidé chtěli vloni uzavřít penzijní připojištění za původních podmínek, a proto jsme koncem roku zaznamenali významný nárůst klientské základny. Jen v listopadu jsme získali okolo stovky tisíc nových klientů, za celý rok pak šlo dokonce o 250 tisíc nových smluv. Současně si 350 tisíc našich stávajících klientů navýšilo svůj pravidelný vklad,“ vysvětluje Tomáš Matoušek, generální ředitel Penzijní společnosti České pojišťovny.

Skvělé loňské výsledky PFČP podtrhují finanční ukazatele. Rekordní zisk PFČP umožnil připsat klientům nejvyšší zhodnocení mezi penzijními fondy ve výši 2,2 %. Vložené prostředky klientů, včetně státních příspěvků, a zaměstnavatelů činily v roce 2012 dohromady 11,7 miliard korun (meziročně +15 %). Růst zaznamenal rovněž celkový objem aktiv, který meziročně stoupl o 14 % na 67,7 miliard korun k 31. prosinci 2012.

Koncem roku 2012 prošel PFČP transformací a změnil se na dnešní Penzijní společnost České pojišťovny. Ta je nyní lídrem i v tzv. druhém pilíři penzijního systému, když za prvních deset týdnů od startu penzijní reformy uzavřela více než 10 000 smluv. To představuje dvě třetiny ze všech smluv dosud uzavřených na celém českém trhu.

Česká Pojišťovna

Zdroj: Penzijní společnost České pojišťovny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články