Klienti Pojišťovny České spořitelny získali za rok 2010 skvělé zhodnocení svých prostředků


			Klienti Pojišťovny České spořitelny získali za rok 2010 skvělé zhodnocení svých prostředků
11.3.2011 Tiskové zprávy

Pojišťovna České spořitelny v roce 2010 vysoce zhodnotila životní pojistky svých klientů, napříč všemi pojistnými produkty s garantovaným výnosem se jednalo o roční zhodnocení ve výši 4,1 %. Zhodnocení FLEXI životního pojištění opět přesáhlo pětiprocentní hranici s výnosem 5,11 %.

 „Velice nás těší, že můžeme našim klientům takto navýšit prostředky, které uložili na svých životních pojistkách,“ říká Petr Zapletal, generální ředitel a předseda představenstva Pojišťovny České spořitelny. „Na dosažený výsledek jsme hrdí a zároveň to je i odměna klientům za to, že nás poctili svou důvěrou,“ dodává.

Stejně dobře jako celému portfoliu se dařilo i stěžejnímu produktu pojišťovny. FLEXI životní pojištění si udržuje svou stabilně vysokou míru zhodnocení, které stejně jako v roce 2009 překročilo pětiprocentní hranici. Pojišťovna tak klientům k jejich pojistkám připsala zhodnocení ve výši 5,11 %. Jednorázové a mimořádné vklady v rámci FLEXI životního pojištění pak přinesly svým majitelům výnos ve výši 1,8 procenta. Pozitivních zpráv se dočkají i majitele starších typů FLEXI s garantovaným výnosem 3 % (resp. 2 %). Tyto produkty dosáhly v roce 2010 nadstandardního zhodnocení 4,1 % p. a. (resp. 3,6 % p. a.).

Kromě produktů s garantovaným výnosem nabízí Pojišťovna České spořitelny svým klientům, kteří se nebojí rizika, také možnost méně konzervativních investičních strategií, kde výnos garantován není. V rámci investičního životního pojištění se skvěle vedlo například fondu Top Stocks, který za rok 2010 vykázal téměř 41% zhodnocení. 

Výborné výsledky také přispívají k oblibě jednotlivých produktů pojišťovny. Pojištění FLEXI chrání již více než 900 000 osob a celkem je v rámci produktů Pojišťovny České spořitelny pojištěno více než 2,7 milionu osob. Předepsané pojistné za rok 2010 dosáhlo rekordní výše 9,2 miliardy korun, což představuje nárůst o více než 32 % oproti roku 2009.

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Srandista

Jozimil,  12. 3. 2011

Škoda, že v té přehršli optimismu pojišťovna neinformuje o počtu klientů, kteří investovali mimořádné a jednorázové pojistné právě do garantovaného zhodnocení. Ti musí přímo "hýkat" nadšením, že? 1,8% zhodnocení, to je po odečtení 15% daně 1,53% čistého za rok 2010. Inflace byla 1,5%. Takže nezbývá než gratulovat ke skvělému čistému zhodnocení 0,03% :-))))

RSS