Klienty Kooperativy trápily na dovolené zejména střevní potíže


			Klienty Kooperativy trápily na dovolené zejména střevní potíže
17.9.2012 Tiskové zprávy

V letních měsících Kooperativa registrovala o 5 % více pojistných událostí z cestovního pojištění, než v roce 2011. „Celkem nám klienti nahlásili 2010 pojistných událostí za 14 milionů korun. Nejčastěji jsme řešili žaludeční nevolnosti, úpal, úžeh a záněty středního ucha,“ potvrzuje typické letní potíže Jana Konvalinová, vedoucí Odboru cestovního pojištění v pojišťovně Kooperativa.

Kooperativa zaznamenala cca pětiprocentní zvýšení škod u pojištění zavazadel a zvyšuje se také počet úrazů, které si turisté způsobí při adrenalinové zábavě. „Typické jsou úrazy na čtyřkolkách, kolech nebo i vodních skútrech. Díky jejich oblibě jsme zaznamenali i zvýšený zájem o připojištění adrenalinových sportů. Využilo ho letos o cca 20 % klientů více než vloni,“ doplňuje Jana Konvalinová.

Asistenční službu Kooperativy klienti nejčastěji kontaktovali z Egypta, Řecka, Bulharska a Turecka. Vloni to bylo zejména Chorvatsko, Itálie a Řecko. „V Egyptě naše asistenční služba pomáhala klientům ve 335 případech, celkem se jednalo o pojistné události za 2,4 milionu Kč, v Řecku to bylo 242 případů za 2,7 milionů Kč,“ zmiňuje nejvíce exponované destinace Konvalinová.

Nejtragičtější letošní událostí byla nehoda autobusu, která se stala 23. června na dálnici ve středním Chorvatsku. Osm lidí nehodu nepřežilo, více než čtyři desítky cestujících utrpěly zranění. U Kooperativy bylo pojištěno 7 osob. „Zajišťovali jsme zejména komunikaci s nemocnicemi, kam byli naši klienti převezeni. Bohužel dva z nich nehodu nepřežili“, popisuje smutnou událost Jana Konvalinová.

Kooperativa


Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS