Kooperativa připravuje bikera na Drásala


			Kooperativa připravuje bikera na Drásala
9.4.2014 Tiskové zprávy

Kooperativa je dlouhodobě spjata cyklistikou a největším cyklistickým seriálem v České republice Kolo pro život. „Fandíme a podporujeme nejen profesionální bikery, ale také amatérské sportovce, kteří chtějí zlepšit svou výkonnost a dozvědět se něco víc o technice, správné výživě a zkrátka všem, co by správný cyklista měl znát. Proto jsme se rozhodli podpořit profesionální přípravu jednoho z nich v projektu Bikemaratonec,“ představuje další aktivitu Jan Svoboda, vedoucí Odboru marketingové komunikace v pojišťovně Kooperativa.

Projekt Bikemaratonec, aneb z amatérského sportovce „profi“ bikerem, spočívá v přípravě příležitostného (amatérského) cyklisty na jeden z nejtěžších bikemaratonů, které se jezdí v České republice v rámci seriálu Kolo pro život – Bikemaraton Drásal České spořitelny. Pod profesionálním vedením Radima Kořínka, bývalého českého olympionika a průkopníka cross country cyklistiky u nás, se bude bikemaratonec od dubna do července koncepčně připravovat a trénovat. Kooperativa mu zajistí profesionální vybavení - tedy kolo a další nutnou technickou podporu. Zároveň projde vyšetřením a měřením výkonnostních parametrů u MUDr. Karla Martínka, dlouholetého lékaře českých profesionálních cyklistů, a na výživový program dohlédne společnost Nutrend.

Kooperativa tímto navazuje na úspěšný první ročník, který realizovala s bikerkou Radkou Haasovou, jež se na Drásalovi umístila na skvělém druhém místě ve své kategorii a předčila tak všechna očekávání.

Pro letošní rok se vybraným bikemaratoncem stal Tomáš, 37 let, který na kole jezdí sice dlouho a rád, ale nikdy neprošel žádným tréninkem pod odborným vedením. „Vybrali jsme ho z několika desítek zájemců pro jeho nadšení a osobnost, je nám sympatický svým vztahem k rodině a přístupem k životu. Jeho velkou motivací je nejen zlepšení výkonnosti, ale také zbavení se přebytečných kil, aby mohl Drásala odjet v co nejlepším čase,“ říká Jan Svoboda.

„Je nám jasné, že cyklistů, kteří jsou na tom stejně jako Tomáš, je u nás hodně. Proto je naším cílem předávat i jim tyto poznatky, zkušenosti, tipy a triky a třeba také motivaci zkusit si to na vlastní kůži srozumitelnou a atraktivní formou,“ upřesňuje Jan Svoboda. Sledovat přípravu bikemaratonce můžete na jeho facebookovém profilu Tomáš Bikemaratonec, na Twitteru nebo na Instagramu či YouTube, kde najdete nejen jeho zkušenosti i videa z tréninku.

Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články