Kurt Kalla jmenován členem představenstva ERGO pojišťovny


			Kurt Kalla jmenován členem představenstva ERGO pojišťovny
12.4.2013 Tiskové zprávy


Od 12. dubna 2013 je Kurt Kalla (44 let) novým členem představenstva společnosti ERGO pojišťovna, a.s. Nahrazuje Saschu Bocka, který z představenstva odchází. Pavel Chmelík jako CEO a Jana Jenšová v představenstvu nadále setrvávají. Spolu se změnou struktury představenstva dochází k novému rozdělení kompetencí v řízení společnosti.

Rodilý Rakušan Kurt Kalla je ve společnosti ERGO činný od roku 2007. Ve svých 44 letech má již více než 20leté zkušenosti v odbytu a péči o zákazníky, na poli konzultací i managementu. Poslední tři roky byl ředitelem samostatné pobočky ERGO Versicherung ve Slovinsku. Kurt Kalla studoval na Wirtschaftsuniversität ve Vídni. V české společnosti ERGO bude zodpovědný za odbyt. Je ženatý a má 3 děti.

Pavel Chmelík (44 let), který byl doposud jako předseda představenstva odpovědný za odbyt a marketing, převezme odpovědnost za správu smluv, likvidaci škod, IT oddělení, právo, personál a marketing. Pan Chmelík pracuje pro ERGO od roku 2007, kdy byl jmenován členem představenstva. Předtím v letech 1997 až 2001 působil ve společnosti Generali pojišťovna jako regionální ředitel pro oblast Praha. Následně byl jako místopředseda představenstva společnosti Raiffeisen stavební spořitelna odpovědný za odbyt a marketing. Vystudoval Fakultu strojní Západočeské univerzity v Plzni.

Jana Jenšová (39 let) pracuje pro společnost ERGO od roku 2000. V roce 2008 se stala prokuristkou společnosti a o dva roky později byla zvolena členkou představenstva. Nově bude řídit oddělení financí a účetnictví, controlling, vývoj produktů, aktuariát a zajištění. Vystudovala Fakultu provozně ekonomickou České zemědělské univerzity.

ERGO pojišťovna

Zdroj: ERGO pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články