Martin Žáček zvolen Pojišťovákem roku 2012


			Martin Žáček zvolen Pojišťovákem roku 2012
14.11.2012 Tiskové zprávy

Předseda představenstva a generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček byl v tradiční soutěži Banka roku vyhlášen vítězem kategorie Pojišťovák roku 2012. Do klání nejvyšších představitelů pojišťoven bylo nominováno celkem dvacet šéfů největších pojišťoven působících na českém trhu. Vítěz Martin Žáček obdržel nejvyšší počet hlasů od svých kolegů ve funkcích generálních ředitelů, kteří volili ze svého středu toho nejlepšího.

Martin Žáček působí v oblasti pojišťovnictví od roku 1994, kdy opustil svou původní vědeckou profesi zabývající se biomechanikou srdečně cévního systému. Po návratu z univerzity v Liverpoolu přijal pracovní nabídku z tehdejší Česko-rakouské pojišťovny a začal pracovat v odboru controllingu. Od té doby se pojišťovnictví profesionálně upsal a dokonce po dobu svého působení v odvětví ani nezměnil dres: více než osmnáct let pracuje pro jedinou společnost - nejprve pro Česko-rakouskou pojišťovnu, a po jejím přejmenování v roce 2001 pro pojišťovnu UNIQA.

„Neměl jsem důvod měnit zaměstnavatele, i když na českém trhu působí desítky pojišťoven. Měl jsem obrovské štěstí na svého šéfa, bývalého generálního ředitele Marka Venutu, který mne naučil mnoho nejen po odborné, ale také lidské stránce. Navíc jsem dostal příležitost růst se svojí pojišťovnou, která se vyvíjela velmi dynamicky,“ komentuje tuto skutečnost Martin Žáček.

Ve funkci vedoucího controllingu pracoval necelé dva roky. Poté mu byla nabídnuta funkce člena představenstva Česko-rakouské pojišťovny s odpovědností za ekonomický úsek. O roku 1997 povýšil na místopředsedu představenstva pojišťovny a byl postupně zodpovědný za ekonomický i pojistně-technický úsek. V roce 2008 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem UNIQA pojišťovny.

„Z úspěchu v anketě Pojišťovák roku 2012 mám velkou radost a chtěl bych poděkovat svým kolegům ve vedení jednotlivých pojišťoven za jejich hlasy a důvěru. Vnímám ho jako ocenění pro celou naši společnost, protože bez týmu prvotřídních kolegů, s nimiž je radost spolupracovat, bych ho nezískal. Proto bych chtěl vyslovit dík také jim,“ zhodnotil výsledek klání Martin Žáček.

Na závěr dodal: „I když jsem kdysi do pojišťovnictví přišel jako úplný nováček bez jakékoli znalosti této problematiky, byla to šťastná volba. I po bezmála devatenácti letech mne to baví, moje práce je nesmírně různorodá a možnost řídit dlouhodobě úspěšnou společnost přináší radost z dobře vykonané práce.“

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS