Mateřská společnost Triglav pojišťovny uzavřela partnerství s investiční společností IFC


			Mateřská společnost Triglav pojišťovny uzavřela partnerství s investiční společností IFC
4.4.2012 Tiskové zprávy

Zavarovalnica Triglav, mateřská společnost Triglav pojišťovny, podepsala smlouvu o vstupu nového strategického partnera. Investiční společnost International Finance Corporation do holdingu Triglav INT vložila 25 milionů EUR a získala tak 16,68 % akcií. Cílem transakce je získat prostředky na další plánovanou expanzi Skupiny Triglav na trhy mimo Slovinsko.


Společnosti Zavarovalnica Triglav a její holding Triglav INT dne 2. dubna 2012 uzavřely smlouvu o strategickém partnerství se společností International Finance Corporation (IFC). Tato americká společnost se sídlem ve Washingtonu je členem Skupiny Světové banky a patří k významným investorům do soukromého sektoru na rozvíjejících se trzích. Investice ve výši 25 milionů EUR umožní holdingu Triglav INT konsolidaci a další rozvoj ve svém regionu a také expanzi na nové evropské trhy.


Uzavření strategického partnerství je výsledkem dlouhodobých jednání, která probíhala od loňského léta. Partnerství s IFC je zásadním milníkem v nastavené strategii naší mateřské společnosti,“ sdělil Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny, a.s. „V rámci strategie plánujeme zpřístupnit služby a pojistné produkty Skupiny Triglav stále většímu okruhu klientů a zvýšit pojistné standardy v zemích jihovýchodní Evropy,“ doplnil Baný.


Potřebné dokumenty o strategickém partnerství podepsali za společnost Zavarovalnica Triglav předseda představenstva Matjaž Rakovec a ředitel IFC pro Evropu a střední Asii Tomasz Telma. Na základě dohod obou společností bude IFC moci do představenstva holdingu Triglav INT nominovat jednoho člena správní rady.


Nyní se s podporou IFC můžeme zaměřit na náš hlavní cíl. Chceme, aby se holding Triglav INT stal klíčovým bodem pojistného trhu také mimo Slovinsko,“ uvedl k novému partnerství Matjaž Rakovec, předseda představenstva společnosti Zavarovalnica Triglav. „Vhledem k záměrům International Finance Corporation věříme, že jsme pro náš cíl zvolili správného a spolehlivého partnera, “ dodal Rakovec.

Triglav

Zdroj: Triglav

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články