Ministerstvo upozorňuje na povinné pojištění agentur práce


			Ministerstvo upozorňuje na povinné pojištění agentur práce
25.3.2011 Tiskové zprávy

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) upozorňuje na povinnost zákonného pojištění agentur práce. Podle novely zákona o zaměstnanosti účinné od ledna 2011 má agentura práce, která vykonává tzv. agenturní zaměstnávání, povinnost mít do 31. 3. 2011 sjednané pojištění proti úpadku.

Agentury, které obdržely povolení po 1. 1. 2011, musí tuto povinnost splnit do 2 měsíců od nabytí právní moci rozhodnutí. Opatření má přispět k omezení činnosti agentur, které nedodržují předpisy a zneužívají tak své klienty. „Zpřísnění právní úpravy umožní účinně regulovat činnost agentur práce a omezí činnost těch agentur práce, které poskytují nekvalitní služby nebo nedodržují povinnosti stanovené legislativou. Povinné pojištění také posílí právní jistotu pracovníků nastupujících do zaměstnání k agentuře práce,“ řekl náměstek pro politiku zaměstnanosti a trh práce Karel Machotka.
Agentura práce má rovněž povinnost doložit uzavření uvedeného pojištění ministerstvu práce a sociálních věcí do 31. 3. 2011. Ministerstvo práce a sociálních věcí bude v následujících měsících provádět průběžné kontroly agentur práce zaměřené mimo jiné na splnění této povinnosti. „Problematika pojištění agentur práce byla v posledních měsících intenzivně projednávána nejen s Asociací poskytovatelů personálních služeb, Českou asociací pojišťoven, ale i s konkrétními zástupci pojišťoven a agentur práce. Na základě těchto jednání některé pojišťovny zpracovaly produkt, jehož podmínky jsou v souladu s požadovanou legislativou i stanoviskem ministerstva k této problematice,“ uvedl ředitel odboru realizace služeb zaměstnanosti MPSV Jiří Vaňásek.
V současné době podle informací MPSV nabízí toto pojištění například pojišťovna Slavia a.s. Agentury práce v souvislosti s pojištěním proti úpadku oslovují také pojišťovny Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna nebo UNIQA pojišťovna. MPSV obdrželo také pojistku uzavřenou s ČSOB pojišťovnou a.s.

Viktorie Plívová
vedoucí tiskového oddělení
a tisková mluvčí

Zdroj: MPSV

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články