Na svatého Valentýna klesá počet nehod o 17 %


			Na svatého Valentýna klesá počet nehod o 17 %
11.2.2011 Tiskové zprávy

Řidiči a řidičky jsou na svátek zamilovaných opatrnější. Na svatého Valentýna klesá oproti běžnému celoročnímu průměru počet dopravních nehod až o 17 %. Vyplývá to z analýzy statistiky pojistných událostí motorových vozidel za poslední čtyři roky. Průměrná výše škody klesá ve dnech s datem 14. února přibližně o 15 %. Z 36 tisíc na 31 tisíc korun. Přes polovinu nehod má na svědomí nepozornost řidičů. Nejčastější se bourá ve Zlínském a Ústeckém kraji.


Řidiči jsou na svatého Valentýna opatrnější. Na druhou stranu nevěnují řízení svého vozu dostatečnou pozornost. Myslí na vše možné, jen ne na řízení. Až čtvrtina karambolů vznikne v důsledku nesprávného otáčení nebo couvání. Dalších 17 % nehod zapříčiní nedání přednosti v jízdě. V 10 % dojde ke škodě při parkování. Nelze opomenout ani nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem či nevěnování potřebné pozornosti řízení, které se podílejí na dalších škodách.


Třicetiletá Pražanka se vracela svým vozem z práce. V pohodě a bez újmy dojela až před dům, kde se jí podařilo bezchybně zaparkovat na začátku podélné řady aut. To co následovalo, popsala do hlášení pojistné události. „Ještě mi běžel motor a jak jsem byla před domem, tak jsem se zamyslela, jestli ten můj nezapomněl. Sama sebe jsem přesvědčovala, že ne, a že má pro mě určitě nějaké překvapení. To mě uvolnilo a jak jsem byla v tom rozpoložení, pustila jsem spojku a sešlápla plyn. Přede mnou bylo volno, jenže já tam měla zpátečku.“ Škoda byla likvidátory Generali vyčíslena na 40 tisíc korun.


Z regionů se na loňského svatého Valentýna nejvíce bouralo ve Zlínském a Ústeckém kraji. V obou případech se jednalo o přibližně pětinu z celkového počtu škod. Jak na Zlínsku tak na Ústecku se výše škody pohybovala kolem půl milionu korun. 18 % podíl na nehodách měl Moravskoslezský kraj. I zde šly škody do statisíců. Překvapivě až na 4. místě je s 10% podílem Praha a to vzhledem k vysoké koncentraci automobilů.

Generali

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články