Nadace České pojišťovny rozdělila v grantovém řízení 1 300 000 korun


			Nadace České pojišťovny rozdělila v grantovém řízení 1 300 000 korun
20.2.2014 Tiskové zprávy

Grantový program pokračuje i letos. Nominujte prospěšné projekty také Vy!

Grantový program Nadace České pojišťovny je zaměřen zejména na pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným občanům, na zvýšení bezpečnosti na silnicích či na podporu prevence rizikového chování dětí a mládeže.

Jak nominovat prospěšný projekt do grantového programu?

Pro přihlášení do grantového programu stačí vyplnit jednoduchý formulář dostupný na internetových stránkách Nadace České pojišťovny (www.nadacecp.cz) a ten poté odeslat na adresu grant@nadacecp.cz.

Grantové řízení probíhá každý rok ve dvou kolech. Uzávěrka prvního letošního kola je 16. května 2014.

 

Jak jsou vybírány projekty, které Nadace České pojišťovny podpoří?

Vyřizování žádostí o granty má na starosti grantová komise Nadace ČP. „Z obdržených žádostí vybíráme takové projekty, které mají pro konkrétní osobu či neziskovou organizaci opravdový přínos,“ říká Hana Kovářová, předsedkyně správní rady Nadace České pojišťovny.

„Zpravidla tak uspějí například žádosti o příspěvky na invalidní vozíky, speciální pomůcky či terapeutické služby. V případě žádostí od neziskových organizací pak komise posuzuje také jejich dosavadní činnost a samozřejmě transparentnost. Na podporu jednoho projektu lze získat až 100 tisíc korun,“ dodává Hana Kovářová.

V roce 2013 podpořila Nadace ČP v rámci grantového programu celkem 47 projektů. Šlo například o příspěvek ve výši 30 000 korun pro Charitu Frýdek-Místek na zakoupení polohovatelné postele pro Dům pokojného stáří u Panny Marie Frýdecké. Dále se jednalo o příspěvek ve výši 37 700 korun pro o.p.s. Pestrá společnost na pořízení asistenčního psa pro klienta či příspěvek ve výši 22 922 korun na úpravu joysticku k elektrickému vozíku, sedačky a sedací podložky pro chlapce s Duchenovou svalovou dystrofií.

Grantový program Nadace České pojišťovny je důležitou součástí aktivit České pojišťovny na poli společenské odpovědnosti. V rámci grantového řízení mohou neziskové organizace i fyzické osoby získat významnou finanční podporu pro své projekty. V loňském roce rozdělila grantová komise více než 1 300 000 korun. Tyto finanční prostředky pak pomáhaly po celé České republice.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojištovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články