Největšími „smolaři “ jsou Býci , „šťastlivci“ pak Střelci


			Největšími „smolaři “ jsou Býci , „šťastlivci“ pak Střelci
3.4.2013 Tiskové zprávy

Mnozí příznivci horoskopů věří, že znamení zvěrokruhu ovlivňují nejen to, jací jsme, ale i ke kterým úrazům a nemocem je naše tělo více či méně náchylné. Česká pojišťovna v této souvislosti analyzovala přes 150 000 loňských pojistných událostí z úrazového pojištění a sestavila žebříček největších „smolařů“ a „šťastlivců“. Rozdíl mezi těmito dvěma póly činí přitom více než 25 procent.  

„Na data z úrazového pojištění jsme se podívali poněkud netradičním úhlem pohledu, a sice v souvislosti se znameními zvěrokruhu,“ říká Tomáš Zavoral, ředitel odboru externí komunikace České pojišťovny a dodává: „Nejhůře jsou na tom podle našeho zjištění Býci a nejlépe Střelci.
Z průměru pak vůbec nevybočují lidé narození ve znamení Lva.“

Mezi největší „smolaře“ patří Býci, kteří v loňském roce utrpěli o 12,6 % úrazů více, než je průměr u ostatních znamení. V žebříčku je na stříbrné, respektive bronzové, pozici následují Berani a Blíženci. Nejméně úrazů bylo vloni mezi Střelci (o 13,7 % méně než průměr), velmi šikovní a opatrní jsou i Štíři a Kozorozi.

Česká pojišťovna v letech 2011 a 2012 podobným způsobem zkoumala znamení zvěrokruhu v souvislosti s dopravními nehodami. Z této analýzy vyplynulo, že narodit se ve znamení Berana s sebou přináší nejvyšší riziko nehody za volantem. Berani silně věří ve vlastní schopnosti, snaží se co nejrychleji dosáhnout cíle, který si stanovili, a často překračují meze. Jsou průbojní a ambiciózní a možná právě tyto charakteristiky jsou příčinou vyšší četnosti nehod i úrazů.

Býci, kteří jsou ze všech znamení zvěrokruhu nejvíce vystaveni nebezpečí úrazu, se vyznačují velkou vytrvalostí, rozhodností a přemírou energie. Při vybíjení této přebytečné energie, například při sportu, mohou být snadným terčem nejrůznějších úrazů.

Naproti tomu Střelci jsou šampiony mezi řidiči a také se jim nejvíce vyhýbají úrazy. Jsou sice impulzivní, neklidní a netrpěliví, ale jsou i dobrými pozorovateli a dokáží rychle analyzovat nastalou situaci. Pravděpodobně díky tomu se na silnicích pohybují bezpečněji než ostatní a jsou i schopni vyvarovat se úrazů.

 

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články