Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka


			Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka
30.4.2012 Tiskové zprávy

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka. Naopak nejméně jich zavinili Střelci, Štíři či Kozorozi. Že by skutečně vlastnosti, které jsou těmto znamením přisuzovány, v případě Býků „horká hlava“ a „váhavost“ Střelců, měly na Slovensku opravdu vliv i na nehodovost?


O vlivu data narození na lidskou povahu se diskutuje už věky, ale do této doby existuje jen málo důkazů o tom, zda narození v určitém znamení zvěrokruhu skutečně ovlivňuje i lidský charakter. „Pokud se však podíváme na poměr počtu dopravních nehod z perspektivy znamení, můžeme konstatovat, že lidé narození v určitých znameních způsobují více škod,“ uvedla Lucia Muthová, ředitelka komunikace Allianz - Slovenská poisťovňa, z jejíž statistik tyto údaje vyplynuly.

Jsou slovenští řidiči ve znamení Býka rizikovější?


V porovnání s ostatními znameními zaznamenali nejvyšší poměr nehod řidiči, kteří se narodili ve znamení Býka. Z celkového počtu zapříčinily až 9,15 procenta nehod, což je přes 8 procent nad průměrem všech znamení. Je možné, že je to způsobeno výbušnou a neovladatelnou povahou, která se jim připisuje a která se projevuje i za volantem. Hned za Býky se ve slovenském žebříčku nehod podle znamení zvěrokruhu umístili řidiči ve znamení Panny, kteří způsobili v roce 2011 až 8,98 procenta ze všech nehod, tedy něco přes 6 procent nad průměrem. Na pomyslném třetím místě skončili řidiči narození ve znamení Raka, kteří sice nemají problémy při couvání, ale v roce 2011 zavinili 8,89 procenta dopravních nehod, což je méně než 5 procent nad úrovní průměru všech znamení.

Bezpečněji jezdí Střelci


Statistika nehod podle data narození viníků, jak ji zpracovala slovenská Allianz (pojišťovna s největším tržním podílem u našich východních sousedů), má však i opačný pól. Mezi tři znamení, v nichž jsou narození řidiči, kteří zavinili nejméně nehod, patří Kozorozi, Štíři a Střelci. Právě řidiči ve znamení Střelce jsou absolutně velmi vzácnými viníky nehod, na jejich celkovém počtu se podílejí jen 7,25 procenty, což je více než 8 procent pod celkovým průměrem. Na to, jaký má vliv datum narození na řidičské schopnosti, je samozřejmě nutno pohlížet s velkou dávkou shovívavosti a potřebným nadhledem. Rozdíly mezi jednotlivými znameními nejsou totiž nijak propastné a na silnicích stále platí, že opatrnosti není nikdy dost, ať jste se narodili kdykoliv.


Podíl znamení zvěrokruhu na nehodách z povinného ručení v roce 2011 podle Allianz - SP


Znamení

Podíl na celkovém počtu

Rozdíl znamení oproti celkovému průměru

Býk

9,15 %

8,08 %

Panna

8,98 %

6,03 %

Rak

8,89 %

4,97 %

Lev

8,79 %

0,55 %

Beran

8,75 %

3,35 %

Blíženci

8,67 %

2,36 %

Vodnář

8,24 %

0,50 %

Váhy

8,02 %

- 2,14 %

Ryby

7,84 %

- 4,39 %

Kozoroh

7,83 %

- 4,52 %

Štír

7,58 %

- 7,47 %

Střelec

7,25 %

- 8,47 %

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články