Nová mapa Vás nasměruje „Bezpečně do cíle“


			Nová mapa Vás nasměruje „Bezpečně do cíle“
4.4.2011 Tiskové zprávy

V rámci projektu „Bezpečně do cíle“ společně připravily pojišťovna Kooperativa, společnost Picodas Praha, distributor navigačních přístrojů značky Garmin a výrobce navigačních map a Správa železničních dopravních cest novou verzi automobilové mapy Atlas Czech určené pro navigace Garmin.

Nová mapa s předstihem upozorňuje na železniční přejezdy, na kterých došlo v minulosti k dopravní nehodě. Kritická místa jsou výrazně graficky vyznačena a doplněna také hlasovým varováním. „Dlouhodobě se zaměřujeme na zvýšení bezpečnosti na silnicích. Hlavním cílem této spolupráce je snaha přispět ke snižování počtu nehod na železničních přejezdech. Proto nová mapa dostala podtitul Bezpečně do cíle,“ přiblížil nový projekt Milan Medek, ředitel úseku marketingu pojišťovny Kooperativa.

„Rádi bychom ve spolupráci s Kooperativou, a tím i  ve zvyšování bezpečnosti na cestách, pokračovali. V podzimní aktualizaci mapy Atlas Czech proto plánujeme vyznačení nebezpečných silničních úseků,“ dodal Ivo Steiner, marketingový ředitel českého zastoupení značky Garmin.

Společně s novou mapou si mohou uživatelé navigací značky Garmin zvolit i novou variantu navigačního hlasu. Díky spolupráci s pojišťovnou Kooperativa propůjčil navigacím Garmin svůj hlas známý český herec Otakar Brousek mladší. Zároveň byla použita zcela nová technologie pro výrobu hlasové navigace. Uživatelé navigací Garmin tak získali jeden z nejkvalitnějších navigačních hlasů, který byl na českém trhu doposud představen.

Nová mapa je vhodná pro navigace značky Garmin podporující NT formát map (většina navigačních přístrojů prodaných za posledních 8 let). Mapa Atlas Czech 2011NT stojí 2490 Kč, pro uživatele starších verzí je k dispozici ve formě upgradu za cenu 690 Kč s DPH. Nová mapa je k dispozici od 1. 4. 2011.

Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS