Nové sídlo VIG ČR nejlepší kancelářskou budovou světa


			Nové sídlo VIG ČR nejlepší kancelářskou budovou světa
13.3.2012 Tiskové zprávy

Nová centrála skupiny Vienna Insurance Group ČR (VIG ČR), do níž se letos stěhují pojišťovny Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna, byla vyhlášena nejlepší kancelářskou budovou světa 2011 a získala cenu MIPIM Awards.

Účastník z ČR získal toto prestižní ocenění udělované ve francouzském Cannes vůbec poprvé v historii. Projekt zvítězil mezi více než stovkou konkurentů ze 47 zemí světa. V kategorii Nejlepší kancelářský a obchodní projekt se nová centrála skupiny VIG ČR utkala s britským projektem Heron Tower a nizozemskou budovou TNT Center. „Nová budova bude pro nás nejen krásným novým místem, příjemným zázemím a příkladem architektonického umění, odvahy a krásy, ale je i důkazem postavení, síly a 20letého úspěchu našich pojišťoven na českém trhu,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Martin Diviš, který rovněž stojí v čele seskupení tří českých pojišťoven koncernu VIG.

„Nová budova, kterou budeme společně užívat, je velmi elegantní, designově i technologicky moderní až nadčasová, ale přitom přesně odpovídá svému účelu a uspokojí funkční potřeby našich společností a zaměstnanců,“ podotkl předseda představenstva a generální ředitel České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát. „Jsem velmi rád, že tato budova uspěla v několika prestižních soutěžích. Chtěli bychom, aby se především líbila těm, kteří jí budou obývat, tedy zaměstnancům Kooperativy a ČPP,“ doplnil manažer výstavby nové centrály Jaroslav Suk.


Výstavba nové centrály VIG ČR pro byla zahájena podpisem smlouvy v listopadu 2009. Budovu projektovala renomovaná architektonická kancelář DaM. Záměrem je vybudovat nejen přátelské a příjemné prostředí pro zaměstnance a návštěvníky, ale z mnoha pohledů rovněž výjimečnou budovu „s osobností“. Důraz je kladen na minimalizaci energetické náročnosti i vlivu na životní prostředí. Unikátní systém chlazení budovy, intenzivní využívání přírodního osvětlení a další technologie jsou vybírány tak, aby nová centrála obdržela prestižní certifikát LEED Zelené budovy. Originálně budou řešeny i vnitřní prostory - pracoviště budou, kromě komfortně vybavených zázemí včetně stravovacího zařízení, odpočinkových prostor i kaváren, doplněna originálními prvky jako je například galerie pro sbírku uměleckých děl Kooperativy. 1200 zaměstnanců Kooperativy a ČPP se do budovy nastěhuje během několika měsíců.Nová centrála VIG ČR - základní parametry

Počet podlaží

10 NP + 3PP

Celková užitná plocha

36 000 m²

Kancelářská plocha

22 000 m²

Pracovní místa

1 200

Parkovací místa v garážích

270

Zajímavost

certifikát Zelené budovy LEED

Kde?

Praha 8 – Karlín

VIG

Zdroj: VIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS