Nové trendy v úrazech dětí: Trampolíny a pády z koňského sedla


			Nové trendy v úrazech dětí: Trampolíny a pády z koňského sedla
29.8.2014 Tiskové zprávy

Pojišťovna České spořitelny registruje zvýšený počet dětských úrazů na trampolínách a při pádech z koně. V četnosti se tyto úrazy řadí hned za pády z kola a na in-line bruslích. Žebříčku úrazů stále dominují řezné rány a podvrtnuté kotníky. Podle statistik z předchozích let září patří mezi měsíce s nejvyšším počtem úrazů. Pouze během prvních zářijových dnů počet úrazů mírně klesá. Na školáky totiž dohlíží jak rodiče, tak policisté.

„Za velkou část dětských úrazů mohou pády z kola a na in-line bruslích. Objevuje se také nový trend, přibývá zranění při skákání na trampolíně a úrazů při pádu z koně,“ říká Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny. „Rodiče nejčastějihlásí úrazy typu řezné rány, podvrtnutý kotník, pohmoždění nohy nebo ruky a zlomeniny prstů. Ve škole se děti nejčastěji zraní při míčových hrách, výjimečné nejsou ani pády z podtrhnuté židle.“

Na začátku loňského školního roku řešili likvidátoři Pojišťovny České spořitelny méně dětských úrazů než v předchozích letech. Letos pojišťovna čeká podobný trend. Nižšímu počtu úrazů napomáhají v prvních dnech školy hlídky Policie ČR u přechodů i zvýšená obezřetnost rodičů. Počet úrazů výrazně roste ve druhé polovině září.

„První týden v září poběží celorepublikový preventivní projekt ‚Zebra se za Tebe nerozhlédne‘. Zvýšíme dohled na rizikových přechodech pro chodce u základních škol,“ popisuje bezpečnostní opatření spojené se začátkem školního roku Ivana Nguyenová, tisková mluvčí Policejního prezidia České republiky.

Počet úrazů je u dívek a chlapců téměř vyrovnaný, mírně vedou chlapci. Nejvíce zranění hlásí klienti Pojišťovny České spořitelny u dětí ve věku 10–14 let. Nejrizikovější je přitom okres České Budějovice, Frýdek-Místek a Jihlava. Nejméně úrazů naopak hlásí klienti z okresů Zlínského a Jihočeského kraje.

Dětem můžete uzavřít FLEXI životní pojištění až do jejich nedovršených 18 let. Pojištěné jsou pak až do 25 let za dětské sazby bez ohledu na to, zda studují, nebo pracují. U dětí nezkoumáme jejich zdravotní stav a nerozlišujeme u nich rizikové skupiny. V rámci dětské sazby tak pojistíme i sportovce (ve výluce máme jen hokej a fotbal na profesionální úrovni).

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články