Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk


			Novým prezidentem Asociace penzijních společností ČR je Vladimír Bezděk
28.11.2013 Tiskové zprávy

Prezidium Asociace penzijních společností ČR (APSČR) dnes zvolilo nového prezidenta a dva viceprezidenty. Novým prezidentem se stal Vladimír Bezděk, generální ředitel a předseda představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Novým viceprezidentem byl zvolen Tomáš Vystrčil, člen představenstva Conseq penzijní společnosti. A třetím členem vedení Asociace zůstává dosavadní viceprezident Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Česká spořitelna - penzijní společnosti.

„Velice si vážím důvěry, které se mi zvolením do čela Asociace dostalo od mých kolegů napříč penzijními společnostmi a těším se na dobrou vzájemnou spolupráci. Jako zástupce lídra trhu vnímám významnou spoluodpovědnost za další směřování celého penzijního sektoru v rámci nově nastaveného důchodového systému v České republice. Děkuji odstupujícímu prezidentovi Karlovi Svobodovi za intenzivní práci při zavádění důchodové reformy a jeho práci pro Asociaci,“komentoval volbu Bezděk.

Vladimír Bezděk vystřídal ve funkci prezidenta APSČR Karla Svobodu, který byl zvolen před rokem po rezignaci Jiřího Rusnoka. Svoboda odchází z pozice šéfa ČSOB Penzijního fondu Stabilita, a končí proto také jeho působení v APSČR.

Bezděk se stává prezidentem APSČR na sklonku roku, který byl ve znamení změn na poli důchodového zajištění. Prvního ledna začalo v rámci třetího pilíře nově fungovat doplňkové penzijní spoření, které nabízí v účastnických fondech různé investiční strategie, měnila se výše státních příspěvků dosavadního penzijního připojištění a lidé mohli začít uzavírat důchodové spoření – tedy vstupovat do II. pilíře důchodového systému. Jaká budoucnost čeká právě druhý pilíř nebo jak populární se stanou účastnické fondy třetího pilíře, to budou zřejmě dvě nejžhavější témata, která bude v nové funkci Vladimír Bezděk řešit.

Tomáš Vystrčil vystřídal na pozici viceprezidenta Mojmíra Boucníka, člena představenstva AXA penzijní společnosti, který stejně jako Svoboda v penzijní společnosti končí.

APSČR

Zdroj: APFČR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS