Odhalení zvěrokruhu podruhé: Nejvíce stále bourají berani


			Odhalení zvěrokruhu podruhé: Nejvíce stále bourají berani
29.3.2012 Tiskové zprávy

Berani způsobili v roce 2011 o 15 % karambolů více, než činí průměr u řidičů ostatních znamení. Připomeňme, že v roce 2010 to bylo o něco méně, a sice 12,4 %. Fakt, že znamení Berana je mnohdy spojováno s vysokými ambicemi, nadšením ale i častým překračováním stanovených mezí, se tak zřejmě podepisuje i na jízdním stylu řidičů.


A která znamení si za loňský rok připsala nejméně zaviněných dopravních nehod? Po předloňském druhém místě si zlato zajistili Střelci, kteří na stříbrnou pozici odsunuli Štíry. Třetí pak stále zůstávají Kozorozi.


Střelce u havárie potkáte méně často, než řidiče narozené v ostatních znameních. Zaviní dokonce o 13,6 % méně nehod, než je průměr. Když tedy budete někoho častovat ironickou poznámkou, že jezdí „jako střelec“, mějte na paměti, že se znamením zvěrokruhu to nemusí mít nic společného. Střelci totiž vynikají mimořádnými pozorovacími schopnostmi a životem je provází optimismus. Díky tomu a faktu, že mají sklon nepřekračovat hranice zákonů, mohou za volantem excelovat.


Zajímavá fakta ukázalo také srovnání nehodovosti za téměř kompletní první dva měsíce (3. 2. - 25. 3. 2012) čínského „roku Draka“ v přímé konfrontaci se stejným obdobím uplynulého „roku Zajíce“.

Ten byl označován jako spíše klidnější, harmoničtější, avšak s tím, že zákon a pořádek mohou během něj spíše utrpět. Statistiky nehod České pojišťovny to nepřímo potvrzují. Na začátku roku Zajíce se za sledované období událo 11 613 nehod a v drtivé většině šlo o střet dvou a více vozidel. Jaké výsledky přináší rok Draka, kterého na rozdíl od západní kultury čínský horoskop považuje za naplněného silou, úspěchem a štěstím? Dosavadní čísla ukazují, že štěstí asi skutečně úřaduje. Za sledované období se ve statistikách zatím objevilo 11 048 nehod, tedy o něco méně než vloni, a to i přesto, že letos máme přestupný rok.


V roce Draka se střídá úspěch a štěstí s pohromami a neštěstími. Pamatovat by na to mohli například řidiči asijských značek vozů, kteří se v roce Draka za uvedené období na nehodovosti podíleli 9,6 procenty (v roce Zajíce to přitom bylo velmi podobné – 10 %).


Na vliv znamení zvěrokruhu, a působení čínského horoskopu, na  řidičské schopnosti lze nahlížet s větší či menší dávkou shovívavosti. Bez ohledu na to ale stále zůstává neměnnou pravdou – na silnicích dávejte pozor a jezděte bezpečně.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Panny ?

zemi,  16. 4. 2012

Jakou mají panny naději, že se nevybourají ?

Panny bourají méně

piccololibor,  25. 4. 2012

Dobrý den,

Panny bourají asi o půl procenta méně, než je průměr, což jim dává celkové šesté místo.

Libor, Česká pojišťovna

RSS

Související články