Padl rekord ve štafetovém běhu do schodů


			Padl rekord ve štafetovém běhu do schodů
9.5.2013 Tiskové zprávy

Allianz pojišťovna uspořádala v rámci oslav svého 20. výročí v budově Na Štvanici netradiční závod – běh do schodů. Tímto „schodišťákem“ tak pojišťovna oficiálně otevřela nové netradičně vyzdobené schodiště, které má nalákat zaměstnance, aby po budově méně jezdili výtahem a raději se mezi kancelářemi přemisťovali po schodech. Oficiálního otevření malovaného schodiště s vtipnými obrázky a slogany a s tím spojeného zahajovacího závodu se zúčastnila i Česká Miss Gabriela Kratochvílová a známý propagátor běhu Miloš Škorpil.

„Allianz pojišťovna jako jediná začala od května v rámci svého životního pojištění finančně zvýhodňovat klienty, kteří si hlídají svoji váhu, nekouří a vůbec žijí zdravě. Takže chůzí, nebo během po schodech začíná s osvětou zdravějšího životního stylu jako první u vlastních zaměstnanců,“ uvedl vedoucí oddělení produktového marketingu a zároveň člen manažerské štafety Allianz Martin Podávka.

Vítěznou štafetu doplnila také Česká Miss Gabriela Kratochvílová, která finišovala v závěrečném úseku. „Byl to můj první schodišťový běh, ale občas si normálně zaběhám, hlavně pro zahřátí. Jinak mým nejoblíbenějším sportem byl a je aerobik, nyní závodím s formacemi mažoretek,“ řekla po závodě.

Česká Miss přispěla také k vytvoření rekordu, který potvrdili rozhodčí agentury Dobrý den z Pelhřimova a bude zapsán do České knihy rekordů. Vítězná štafeta zdolala 11 pater za 42,4 vteřiny.

Svůj první běh, nebo výstup na terasu budovy Allianz po schodech absolvovalo také přes 130 zaměstnanců, kteří se na vrcholu sešli s běžeckým guru Milošem Škorpilem. Ten jim poradil, jak nejlépe kompenzovat sedavé zaměstnání a jak pozvolna začít s běháním, aby lidem přinášelo radost a dobíjelo baterky.

Slogany, které jsou na schodišti v budově Allianz v Praze, vymýšleli samotní zaměstnanci této pojišťovny o obrázky k nim vyly vytvořeny podle autentických snímků. Na schodech se tak dozvíte řadu zajímavých informací o různých běžeckých kuriozitách, spatříte Petřínskou rozhlednu, žižkovskou věž i rozhlednu na Ještědu, ale potkáte také zpěváka Richarda Mullera a nebo Jeana Paula Belmonda. Celé netradiční schodiště v Allianz pojišťovně vzniklo během pouhého jednoho týdne.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články