Pátek 13. - letos již druhý "smolný den"


			Pátek 13. - letos již druhý "smolný den"
12.12.2013 Tiskové zprávy

Přestože statistiky ČP „magičnost“ pátku 13. nijak neprokazují, existují výjimky, které potvrzují pravidlo. Své o tom ví řidič ze Vsetínska. Ten se svým vozem havaroval opravdu nešťastným způsobem. Nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného vozidla. Následně do dalšího zaparkovaného vozidla, které po nárazu odsunul do před ním stojícího automobilu. Náraz ho poté odmrštil přímo pod kola protijedoucího traktoru.

Že se jedná skutečně o pověry, prokázaly statistiky České pojišťovny nejen minulý rok, ale i letos v září.
Z letošního zářijového pátku 13. evidujeme ve srovnání s běžnými pátky průměrný počet škod z úrazového pojištění, z pojištění motorových vozidel jsme dokonce lehce pod průměrem,“ říká Tomáš Zavoral, ředitel odboru komunikace ČP a dodává: „Může to být způsobeno i tím, že Češi jsou pověrčiví a že si v tento smolný den dávají nejen při pohybu na silnici větší pozor.“


Za jediný pátek 13. roku 2011 (s konkrétním datem 13. května) evidovala ČP průměrně více škod, než tomu bylo v jiné dny roku 2011. Například v pojištění odpovědnosti občanů šlo o 40% nárůst oproti průměrnému dni. Právě toto číslo, tedy nárůst škod, které lidé nedbalostí či třeba nepozorností způsobí na majetku třetích osob, asi nejvíce koresponduje s pověrami, které tento den obklopují.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články