Pojistné podvody- nejvíce na Ostravsku, nejméně v Plzeňském kraji


			Pojistné podvody- nejvíce na Ostravsku, nejméně v Plzeňském kraji
27.3.2013 Tiskové zprávy

Regionem, v němž se v roce 2012 podařilo odhalit nejvíce pojistných podvodů, je Ostravský kraj; na druhém místě se v této nelichotivé statistice umístila Praha. Naopak nejmenší počet pojistných podvodů byl odhalen v Plzeňském kraji. Vyplývá to ze statistik Slavia pojišťovny.

Podvodníci nejčastěji nahlašují smyšlené škody v rámci povinného ručení a havarijního pojištění. „Zdaleka největší procento prokázaných podvodů se týká údajných škod na majetku, hrazených z povinného ručení. Jde téměř o 75% námi odhalených podvodů,“ říká mluvčí Slavia pojišťovny Eva Daňková.

Jak takový pojistný podvod v praxi vypadá? „Zaznamenali jsme případ, kdy řidič nahlásil střet na úzké vozovce s naším pojištěncem. Šetřením ale bylo prokázáno, že tři hodiny před touto údajnou nehodou sám nahlašující řidič naboural do jiného auta,“ popisuje Daňková.

Mnozí podvodníci se pokoušejí neoprávněně vydělat i na připojištění čelních skel automobilů. „Netýká se to jen osobních aut. Odhalili jsme například tři podvody v celkové hodnotě téměř 150 tisíc korun, kdy se jednalo o čelní skla na autobusech,“ uvádí Daňková. Odhaleným podvodníkům podle ní hrozí trestní stíhání. „Pokud máme dostatek důkazů k usvědčení, podáváme samozřejmě na takového klienta trestní oznámení,“ upozorňuje mluvčí.

 

 

 

 

Slavia pojišťovna

Zdroj: Slavia

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

region razovity

Pepa Zdepa,  1. 4. 2013

Podvádějí všude, jen jim na to ještě nepřišli.

...

Libor Votoček,  28. 3. 2013

Tady si zjevně někdo neváží toho, že je u tak dobré pojišťovny jako je Slavia a ještě zkouší podvádět. Fuj. :(

RSS

Související články