Maďarská pojišťovna AIM přišla o licenci a je v likvidaci


			Maďarská pojišťovna AIM přišla o licenci a je v likvidaci
29.1.2013 Tiskové zprávy

Maďarská pojišťovna AIM přišla o licenci a je v likvidaci

Maďarský Úřad pro finanční dohled (HFSA) s přihlédnutím k dostupným informacím a v zájmu zajištění práv klientů odebral licenci pojišťovně AIM General Insurance Company. Koncem loňského roku pojišťovně klesla kapitálová přiměřenost pod povolenou hranici, takže její podnikání kleslo na úroveň závažné trestné činnosti. Dohled proto odebral pojišťovně licenci a počínaje dnem 28. ledna nařídil její likvidaci.

Dohled uplatnil proti pojistiteli za posledních dva a půl roku řadu opatření, které měly vést k tomu, aby pojišťovna bezpečně podnikala na finančním trhu.

Ani přijatá opatření jako je finanční plán a zapojení zahraničního kapitálu nedokázalo zastavit celkové zhoršení finanční situace. I přes zvýšení základního kapitálu, k němuž došlo v průběhu posledních několika měsíců, klesala kapitálová přiměřenost a ziskovost se dramaticky zhoršila.

Pojišťovna má asi 185 tisíc zákazníků, většinou jde o zahraniční klienty, podíl na trhu neživotního pojištění se pohybuje okolo 1,5 %.

Vzhledem k zahájení likvidace nemůže pojišťovna uzavírat nové pojistné smlouvy ani prodlužovat ty stávající.

Společnost AIM Czech Republic, s.r.o. nemá v současné chvíli k dispozici oficiální stanovisko ani vyjádření představitelů pojišťovny AIM Általános Bíztosító Kft. o tom, že by této pojišťovně byla odebrána či pozastavena licence.

Společnost AIM Czech Republic, s.r.o je samostatný právní subjekt, který není v žádném majetkovém vztahu s pojišťovnou AIM Általános Bíztosító Kft.

AIM Czech Republic, s.r.o  tímto ubezpečuje své klienty, že vývojem v uvedené pojišťovně nebude nijak dotčena a bude i nadále pokračovat ve svých obchodních aktivitách.

Zdroj: Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Je to podvod

Vit Boudnik,  3. 2. 2017

Cela transakce byl podvod na klienty. Nikdo nevidel zpet po uvedeni pojistovny do likvidace ani korunu.

RSS