Policistům hrozí úrazy s trvalými následky stejně často jako úředníkům  


			Policistům hrozí úrazy s trvalými následky stejně často jako úředníkům  
19.6.2015 Tiskové zprávy

Podle statistik Pojišťovny České spořitelny hrozí policistům úrazy s trvalými následky stejně často jako úředníkům. Mezi nejrizikovější povolání patří dělník, truhlář a řidič z povolání. Trvalé následky zůstávají nejčastěji po úrazech z období letních prázdnin, rizikový je také leden a květen. Téměř o třetinu trvalých následků úrazu se dělí klienti ve věku 30–42 let, v 70 % případů jde o muže. Nejvíce úrazů pojišťovně hlásí lidé z Českých Budějovic a Frýdku-Místku. Převažují lehčí zranění, za ty nejzávažnější mohou dopravní nehody.

„U trvalých následků úrazu ročně evidujeme kolem 2 900 nových pojistných událostí. Klienti nejčastěji hlásí méně závažné úrazy, do 25 % tělesného poškození (v 96 % případů). Jde například o jizvy, ztrátu zubů nebo článku prstu,“ shrnuje situaci Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Každý rok se bohužel deset klientů dostane k hranici 100 % tělesného poškození,* protože jim sčítáme i 5 zranění, která zanechala závažné následky. Za těžkými úrazy stojí dopravní nehody nebo pády z výšky.“

V čele pomyslného žebříčku povolání, kterým hrozí nejvíce trvalých následků úrazu, stojí dělníci, truhláři, řidiči z povolání, ostatní řemeslníci a studenti. Pojišťovna eviduje stejný počet úrazů u manažerů jako u čerstvých maminek, u kuchařů jako u hasičů a u policistů jako u úředníků. Nejrizikovějšími měsíci pro vznik úrazu s trvalými následky jsou leden, květen, červenec, srpen a září. 

Největší úrazovost s trvalými následky pojišťovna eviduje u klientů ve věku 30–42 let (28 %) a u dětí 0–18 let (25 %). Zatímco u dětí je poměr trvalých následků mezi pohlavími celkem vyrovnaný (40 % děvčata : 60 % chlapci), ve věkové skupině 18–24 let výrazně „vedou“ muži (81 %). V pozdějším věku je poměr 30 % ženy : 70 % muži.

Nejvíce úrazů s trvalými následky je u dospělých v okresech České Budějovice a Frýdek-Místek, u dětí v okresech Klatovy a Most.

Klienti si jsou vědomi možných trvalých následků úrazu a často si toto riziko pojišťují. Průměrná sjednaná částka na pojistné smlouvě je 570 000 Kč. Se čtyřnásobnou progresí ve FLEXI životním pojištění takový klient může od pojišťovny dostat až 2,28 mil. Kč.

*Jak vypadá zranění klienta se 100 % tělesného poškození?

Například ztráta jedné končetiny v kyčelním kloubu (60 %) + ztráta sleziny (15 %) + omezení hybnosti kolenního kloubu u druhé nohy (25 %).

Trvalé následky PČS

Trvalé následky PČS_1

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články