S&P zvýšila Skupině Triglav ratingové hodnocení na A-


			S&P zvýšila Skupině Triglav ratingové hodnocení na A-
11.7.2013 Tiskové zprávy

Agentura Standard & Poor's (S&P) zvýšila rating Skupiny Triglav o jeden stupeň z BBB+ na A-. Skupina Triglav se tak stala nejlépe hodnocenou finanční společností ve Slovinsku. S&P zároveň udělila Skupině Triglav stabilní střednědobý výhled. Zvýšení ratingu se týká i společností Zavarovalnica Triglav a Pozavarovalnica Triglav Re.

Zlepšení ratingu je důsledkem výrazné konsolidace kapitálu a příjmů ve Skupině Triglav. Agentura S&P ocenila po provedeném auditu také prozíravou tvorbu majetkových technických rezerv a zvýšení čistých příjmů. Rating A- tak reflektuje pevné kapitálové zázemí Skupiny Triglav, zvýrazněné její vedoucí pozicí na slovinském pojistném trhu. Stabilní střednědobý výhled pak odráží pohled agentury S&P na to, jak si Skupina Triglav bude pravděpodobně udržovat svoji silnou konkurenceschopnou pozici na trhu.

V únoru 2013 snížila S&P rating Skupiny Triglav na BBB+. Stalo se tak zejména kvůli poklesu dlouhodobého ratingového hodnocení Slovinské republiky, coby majoritního akcionáře SkupinyTriglav. V tu chvíli bylo zřejmé, že Skupina Triglav musí dále zkvalitňovat svou kapitálovou pozici a obchodní výsledky. Jedině tímto způsobem se dalo čelit nepříznivé ekonomické situaci Slovinska a dostat se na hodnotu ratingu před únorem 2013,“ komentoval zlepšení ratingu Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny, která je členem Skupiny Triglav. S potěšením můžeme konstatovat, že vynaložené úsilí bylo oceněno. Po aktuálním zvýšení ratingu na A- se Skupina Triglav stala znovu nejlépe hodnocenou finanční institucí ve Slovinsku,“ doplnil Baný.

Triglav

Zdroj: Triglav

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články