Servis MeteoUNIQA pomáhá obcím připravit se na blížící vichřici nebo kroupy


			Servis MeteoUNIQA pomáhá obcím připravit se na blížící vichřici nebo kroupy
9.3.2011 Tiskové zprávy

Už půl roku využívají obecní klienti UNIQA pojišťovny bezplatný exkluzivní servis MeteoUNIQA. Ten přináší včasné informace o blížícím se větším výkyvu počasí podle zadaného PSČ a zajišťuje tak nejcílenější informaci tohoto druhu. Preventivní hlášení dostávají starostové, záchranné a bezpečnostní složky v obcích formou SMS nebo e-mailu. Je na nich, aby aktuální varování využili pro informování obyvatelstva, účinnou lokální přípravu na blížící se extrémní počasí a pro koordinaci jednotlivých složek.

V posledních letech registrujeme stále častěji nečekané lokální pohromy způsobené počasím, které mají za následek velké materiální ztráty a někdy i újmu na zdraví. V obcích je hlavní odpovědnost za ochranu hodnot a organizaci preventivních nebo záchranných opatření na jejich starostech. UNIQA pojištěným obcím umožňuje registraci MeteoUNIQA, která jim posílá včasné a přesné varovné esemesky nebo e-maily s popisem druhu a času nástupu blížícího se výkyvu počasí. Současně také mají přístup na speciální webovou stránku www.meteo-varovani.cz, kde je souhrn všech aktuálních lokálních varování v příslušném barevném provedení podle očekávané síly nepřízně. Zástupci obcí mohou díky takovému přehledu lépe komunikovat a koordinovat opatření i mezi sebou navzájem.

Za šest měsíců fungování se do sytému zaregistrovala už více než třetina obcí pojištěných u UNIQA pojišťovny. Webové stránky mají průměrně více než 500 prokliků denně. Návštěvnost samozřejmě prudce stoupá po přijatém aktuálním varování. Například na přelomu listopadu a prosince 2010 bylo ohlášeno blížící se husté sněžení a vánice nad velkou částí České republiky, která přerostla následně skutečně ve sněhovou kalamitu na mnoha místech. Web www.meteo-varovani.cz v té době pomáhal více než 4.000 návštěvníkům denně.

MeteoUNIQA informuje o blížících se vichřicích s rychlostí větru nad 100 km/h, bouřkách spojených se silným deštěm a/nebo krupobitím, intenzivních přívalových deštích od 30 mm za 6 hodin, novém sněžení nad 5 cm během 6 hodin a o namrzajícím dešti.

Zprávy mohou v případě jasnějšího vývoje počasí dorazit s předstihem jednoho dne nebo několika hodin, v případě náhlého obratu ve vývoji ale třeba jen několik desítek minut před vypuknutím nepohody. Vždy však dávají příjemci alespoň minimální náskok k přípravě.

Služba MeteoUNIQA funguje na základě nepřetržitého monitoringu vývoje počasí partnerské společnosti UBIMET International AG. Díky sofistikovanému software a operativní komunikaci přes e-mail nebo SMS může být varování vysláno kdykoli v okamžiku vyhodnocení rizika s potřebným předstihem pro jakoukoli lokalitu. Dosavadní uživatelé potvrzují, že přijaté předpovědi odpovídaly pozdější skutečnosti. Kromě obcí je MeteoUNIQA určena i privátním klientům UNIQA pojišťovny. Aktuálně ji využívá přes 30.000 lidí, kteří od spuštění v červenci 2009 do konce roku 2010 obdrželicelkem na 600.000 varovných zpráv (např. před krupobitím v srpnu 2010 s hodinovým předstihem informováno 20.000 klientů).

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS