Skupina Triglav dosáhla za rok 2012 rekordního čistého zisku


			Skupina Triglav dosáhla za rok 2012 rekordního čistého zisku
8.3.2013 Tiskové zprávy

Podle předběžných údajů za rok 2012 realizovala Skupina Triglav, jejíž součástí je i Triglav pojišťovna, 73,2 milionu eur po zdanění. Odhadovaný čistý zisk je 54 % nad hodnotou z loňského roku a 22 % nad očekávanou částkou. Za loňský rok získala Skupina Triglav na předepsaném pojistném 936,3 milionu eur.

Předběžné výsledky jasně ukazují, že se Skupina Triglav úspěšně adaptuje na nepříznivé obchodní podmínky a optimalizuje svůj byznys i v těch nejnáročnějších časech," uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny, která je členem Skupiny Triglav. „Prohlubování ekonomické krize mělo nicméně dopad na celkovou výši předepsaného pojistného Skupiny Triglav. Hodnota 936,3 milionu eur znamená meziroční pokles o 5 %,“ dodal Baný.

Skupina Triglav aktuálně předpokládá, že ukazatel výnosnosti hlavního byznysu se meziročně zlepšil jak na úrovni celé Skupiny, tak i na úrovni největší slovinské finanční instituce Zavarovalnice Triglav. Combined ratio čili kombinovaný škodní poměr se za celou Skupinu Triglav zlepšil z 90,1 % v roce 2011 na 89,6 % v roce 2012. Combined ratio Zavarovalnice Triglav se příznivě posunulo dokonce ještě více, a to z 83 % v roce 2011 na loňských 81,4 %.

Z celkového čistého zisku Skupiny Triglav 73,2 milionu eurdělal čistý zisk Zavarovalnice Triglav 50,4 milionu eur. Na hrubém předepsaném pojistném měla mateřská společnost Triglav pojišťovny příjem 647,6 milionu eur, tedy o 7 % méně než o rok dříve. „V roce 2013 plánujeme stabilizovat úroveň vybraného pojistného, na kterou měla vliv snížená kupní síla domácností nebo například i přiostření konkurence u pojištění vozidel. Cílem shodným s rokem 2012 zůstává koncentrace na ziskovost hlavního pojišťovacího byznysu,“ sdělil Matjaž Rakovec, předseda představenstva společnosti Zavarovalnica Triglav.

Triglav pojišťovna a.s.

Zdroj: Triglav pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články