Skupina Triglav získala rating A, počtvrté potvrdila finanční sílu


			Skupina Triglav získala rating A, počtvrté potvrdila finanční sílu
2.12.2011 Tiskové zprávy

Skupina Triglav, jejíž součástí je i česká Triglav pojišťovna, získala již počtvrté za sebou rating A. Prestižní mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's udělila finanční skupině vynikající hodnocení díky její silné kapitálové základně a konzervativní investiční strategii.

Úspěšné hodnocení v rámci dlouhodobého ratingu a ratingu finanční síly potvrzuje, že si Skupina Triglav dokázala udržet vysokou bonitu, a to i v nelehké hospodářské situaci a nejistotám na ekonomickém trhu. Agentura Standard & Poor's ocenila především schopnost udržet dlouhodobě dobrý finanční výkon a přísně dodržovat strategické cíle.

Skupině Triglav se po čtyři roky podařilo udržet jedno z nejlepších možných hodnocení. Tato skutečnost je samozřejmě pro naše klienty opakovaným důkazem finanční stability,“ uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „Těší mě, že Skupina Triglav díky pozitivnímu ratingovému hodnocení upevnila svou přední pozici na finančním trhu jak střední i východní Evropy, “ doplnil Baný.

Americká agentura Standard & Poor's udělila rating A také největší slovinské pojišťovně Zavarovalnica Triglav, která je mateřskou společností Triglav pojišťovny. „Velice si vážíme toho, že jsme rating A získali i v době, kdy mnoho společností i států čelí propadům kvůli finančním turbulencím na světových ekonomických trzích. To dokazuje, že jsme na správné cestě k důslednému dodržování našich strategických cílů do roku 2015,“ sdělil Matjaž Rakovec, předseda představenstva společnosti Zavarovalnica Triglav.

Triglav

Zdroj: Triglav

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články