Nepravdivý výrok poslance Rudolfa Chlada - Slavia pojišťovna se brání!


			Nepravdivý výrok poslance Rudolfa Chlada - Slavia pojišťovna se brání!
24.3.2013 Tiskové zprávy

Slavia pojišťovna se ohrazuje proti výroku poslance Rudolfa Chlada (TOP 09), jednoho z předkladatelů kontroverzní novely zákona o pojišťovnictví, která v úterý prošla druhým čtením.

Novela nutí pojišťovny odvádět tři procenta pojistného na financování hasičů a dalších záchranných služeb. Rudolf Chlad na příkladu Slavia pojišťovny dokazoval, že v systému jsou dostatečné prostředky k realizaci tohoto záměru. „Jedna z nejmenších pojišťoven, která pojišťuje auta, Slavia, má roční čistý zisk čtvrt miliardy korun,“ uvedl doslova Chlad.

„Argumentace pana poslance Chlada je nesmyslná. Pan poslanec evidentně toto prostředí nezná a komentuje témata, kterým nerozumí, což je přinejmenším úsměvné. Zisky pojišťoven jsou běžně zveřejňovány ve výročních zprávách. Pan poslanec Chlad však vůbec netuší, z čeho se skládají náklady či jak vysoké se odvádějí rezervy na garanční fond ČKP.  Kolik kdo vydělává, lze dohledat z veřejných zdrojů. O čtvrtmiliardovém zisku nemůže být vůbec řeč,“ říká obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny Jan Bárta.

Jan Bárta rovněž uvádí, že novela zákona o pojišťovnictví je nesystémová. „Jsme rozhodně proti této novele. Hasičům platíme náklady u škod, které se našich klientů týkají. Proč máme tedy odvádět nějaké paušální procento na organizace, které má financovat stát z našich daní? Je to odstrašující příklad toho, jak malou úctu stát chová k soukromým podnikům,“ uzavírá Bárta. 

 

Slavia pojišťovna

Zdroj: Slavia

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Jó myslel

Pepa Zdepa,  1. 4. 2013

Hasiči mohou požadovat po pojišťovnách již teď, úhradu zachraňovacích nákladu. To s panem poslancem Chladem je o tom jak dostal blbec funkci a vymyslel ........ .

Slavia

Kája P.,  27. 3. 2013

Slavia pojišťovna má plné právo se bránit. Je to skvělá pojišťovna, která se vůči svým klientům chová slušně. Co dělá pro občany pan poslanec Chlad, respektive všichni poslanci? Stačí se podivat, jak to v této zemi vypadá.

RSS

Související články