Sníh taje, ale v Allianz způsobil bouřlivý začátek týdne


			Sníh taje, ale v Allianz způsobil bouřlivý začátek týdne
26.2.2013 Tiskové zprávy

První pracovní den tohoto týdne byl v Kontaktním centru likvidace Allianz nejbouřlivějším pondělkem za posledních několik měsíců. Sněhové škody na silnicích i na rodinných domech se projevily v plné síle a nápor volajících přetrvává i dnes. "Zaznamenali jsme nárůst hovorů zhruba o 17 procent oproti normálu, odbavili jsme více než 1300 klientů s hlášeními, nebo dotazy. Největší nárůst jsme zaznamenali v hlášení dopravních nehod - o 23 procent a událostech na majetku, kde je navýšení o 20 procent," uvádí Jiří Nudčenko, vedoucí Kontaktního centra likvidace Allianz pojišťovny.


Během včerejška a dnešního dopoledne nahlásili klienti již více než 550 dopravních nehod, převážně z uplynulého víkendu, zhruba polovina jich byla z povinného ručení a druhá z havarijního pojištění. Očekávaná hodnota plnění je více než 25 milionů korun.


Na hlášení škod z víkendového sněhu na majetku je ještě příliš brzo, protože ty se projevují teprve poté, až sníh opadne. Ani v předchozích zimních týdnech nezaznamenala likvidace Allianz nic výrazného, dosud registrovaný počet zimních škod ještě nepřesáhl dvě stovky událostí.


Z rizika tíhy sněhu klienti nejčastěji hlásí prolomení střešní krytiny v důsledku tíhy sněhu, nebo škody, které vzniknou, když kinetickou energií dojde k posunutí střešních tašek a následnému zatečení. Ostatně zatečení atmosférických srážek je možná jednou z nejčastějších škod a dochází k němu i bez poškození střechy. Příčinou je odtávání velké vrstvy sněhu, kdy dochází k průsaku vody skrz netěsnosti ve střešním plášti a následnému poškození například izolace střechy a sádrokartonových podhledů," uvedl Roman Tichý, vedoucí týmu likvidace majetkových škod Allianz. A posledním typem hlášených událostí jsou odpovědnostní škody, kdy kusy tajícího sněhu spadnou na vozidlo, které je zaparkované pod domem. Allianz eviduje také případy, kdy došlo ke škodě na zdraví procházejících osob.

Allianz pojišťovna

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články