Start roku 2012 pro pojišťovny: škoda za škodou


			Start roku 2012 pro pojišťovny: škoda za škodou
6.1.2012 Tiskové zprávy

Rok 2012 začal pro pojišťovny svižně, alespoň co se týká počtu hlášených škod. Relativně poklidný závěr roku 2011 se jako mávnutím kouzelného proutku s přelomem roku změnil na období, kdy živel střídá živel, a pojišťovny přijímají jedno hlášení škody za druhým. Potvrzují to údaje ČSOB Pojišťovny, která od začátku roku - za pouhých pět dní - přijala už 1620 hlášení, mezi nimiž nechyběly ani případy s odhadem škod v řádech milionů korun. Takovými událostmi jsou například požár supermarketu či požár rozhledny.

 

„Z pohledu počtu událostí patří začátek roku 2012 k rekordním. Na živelní události byl zatím „nejbohatší“ v posledních letech rok 2010, ale ani v něm jsme nezaznamenali tak prudký nárůst hlášení hned v úvodu roku,“ uvedla ředitelka Odboru služeb klientům neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny Iva Knapová.

Nejvíce škod bylo v ČSOB Pojišťovně zaznamenáno v úvodu roku v souvislosti s autonehodami vzniklými v důsledku přívalů sněhu a namrzání vozovky. Druhou nejvíce zastoupenou skupinou hlášení jsou škody na majetku například v důsledku požáru. Třetí skupinu tvoří škody vzniklé v souvislosti s řáděním orkánu Andrea. „Zde ale předpokládáme, že počet hlášení se ve statistikách projeví později, protože škody nám jsou klienty hlášeny s odstupem,“ doplnila Iva Knapová.

 

5 základních pravidel, jak postupovat při vzniku škody:  

 

  1. zabezpečte poškozenou věc, vozidlo nebo nemovitost, abyste jejich prostřednictvím neohrozili své zdraví, zdraví třetí osoby nebo životní prostředí 
  2. zabezpečte poškozenou věc proti dalšímu rozšiřování škody
  3. oznamte vznik škody policii v případě, že ke škodě došlo protiprávním činem  
  4. oznamte vznik škody hasičům v případě vzniku požáru
  5. nahlaste neprodleně pojistnou událost pojišťovně

ČSOB pojišťovna

Zdroj: ČSOB pojišťovna, a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články