Svatý Valentýn: Lásky čas, který bohužel "zpestřují" i stovky pojistných událostí


			Svatý Valentýn: Lásky čas, který bohužel "zpestřují" i stovky pojistných událostí
13.2.2014 Tiskové zprávy

Svátek svatého Valentýna našel v posledních letech četné příznivce i v České republice. Datum 14. února se tak pomalu zapisuje do povědomí Čechů jako den, kdy se „oslavuje lásky čas“. Láska je sice kořením života, před nepříjemnými událostmi však neochrání. Alespoň to vyplývá ze statistik České pojišťovny, na kterou se každoročně v tento den kvůli karambolům, úrazům či dopravním nehodám obracejí stovky klientů.

Počet škod nahlášených klienty ČP s datem vzniku 14. února rozhodně není zanedbatelný. Níže naleznete krátký popis pojistných událostí, u nichž si lidé možná vzpomněli na výmluvné pořekadlo: „Ze dvou hledisek se vidí všechno lépe: z dálky a z lásky.“

Spalující láska? Ne, oheň!

Loňský 14. únor se zcela určitě nestal srdeční záležitostí majitelky luxusního BMW X6. V brzkých ranních hodinách tohoto svátečního dne totiž došlo k požáru hned tří umělohmotných kontejnerů na tříděný odpad, odkud se oheň následně rozšířil na BMW parkující v jejich bezprostřední blízkosti. Plameny způsobily masivní požár a z vozidla zůstal jen vrak. Jedinou útěchou bylo majitelce auta havarijní pojištění, z něhož jí bylo vyplaceno pojistné plnění v řádech stovek tisíc korun.

Rozbitá postel

Událost jako z červené knihovny nahlásil České pojišťovně manželský pár. Jednalo se o rozbitou postel, kterou si manželé pořídili teprve pár dní před pojistnou událostí. Leckterý čtenář milostných románů by si mohl myslet, že k rozbití manželského lože došlo při „oslavě“ svátku zamilovaných. Ve skutečnosti se však nehoda stala daleko prozaičtějším způsobem. V inkriminovaný den pořádali manželé pro své známé večírek. S tím, jak se zábava rozjížděla, se hosté dostávali do stále lepší nálady. Jeden z nich - bývalý gymnasta - neodolal a povzbuzován potleskem ostatních začal na nové posteli dělat salta a přemety. Lůžko však nebylo tak bytelné, jak na první pohled vypadalo, a pod náporem akrobatických čísel prasklo a celá se rozlomilo. Škoda v hodnotě desítek tisíc korun se naštěstí vyřešila z odpovědnostního pojištění „smělého akrobata“.

Koleno na plotně

Vzpomenete si na rčení „láska světem otáčí“? Jednomu mladému muži láska otočila nejenom světem, ale také kolenem. Na první společnou dovolenou se svou milou vyrazil mladík v únoru do Krkonoš. Byl zdatný lyžař, a tak se chtěl své vyvolené předvést. Při jednom ze sjezdů však najel na ledovou plotnu a jeho lyže se staly neovladatelnými. Následoval pád, jehož výsledkem bylo vážné poranění kolenního kloubu na levé noze. Za svůj sportovní výkon si tak mladý muž „vysloužil“ několikaměsíční léčení. Jako náplast mu pak alespoň posloužilo pojistné plnění ve výši 53 000 korun.

Zlámané kosti na horách i u moře

Klasik praví, že láska i hory přenáší. Klienti s cestovním pojištěním ČP však na zahraniční hory v únoru míří záměrně, a to za aktivní dovolenou. Asistenční služba České pojišťovny vloni na Valentýna zaznamenala celkem 15 pojistných událostí. Šlo o úrazy, které se staly většinou při provozování zimních sportů. Na svátek zamilovaných při lyžování dochází nejčastěji ke zlomeninám, které končí operací v místě události a následným převozem zpět do České republiky. Druhou skupinou jsou pojistné události z exotických dovolených. Dokazuje to i příběh pětice českých turistů, která v egyptském letovisku Hurghada havarovala v zapůjčeném vozidle. Zda měla nehoda za následek i zlomená srdce, asistenční služba ČP nezjišťovala. Zato jim ve smluvním zdravotnickém zařízení zajistila chirurgické ošetření zlomenin, které si při nehodě bohužel způsobili.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články