Švýcarská finanční skupina Swiss Life chystá expanzi na českém trhu


			Švýcarská finanční skupina Swiss Life chystá expanzi na českém trhu
8.4.2013 Tiskové zprávy

Uvedení nové značky na trh, otevření nových poboček a přijetí nových profesionálů připravuje letos v České republice Swiss Life, přední evropská finanční skupina s aktivy v hodnotě více než 3 bilionů korun.

Skupina, která ve Švýcarsku působí již více než sto padesát let, se rozhodla v Česku proměnit svou dceřinou společnost AWD na své přímé zastoupení a expandovat na poradenském trhu ve správě privátních financí pod značkou Swiss Life Select. V České republice dosud spravuje finance pro 130 tisíc klientů prostřednictvím pobočkové sítě 17 poradenských center, kterou do konce roku nově rozšíří o další pobočky. 

V regionu střední a východní Evropy očekává Swiss Life nárůst poptávky privátní klientely daný její dlouhodobě se zvyšující kupní silou. V České republice navíc neexistuje kvalitní privátní finanční poradenství, na které se Swiss Life Select specializuje. „Proměna ve Swiss Life Select znamená jak pro naše pracovníky, tak hlavně pro naše klienty přístup k lety prověřeným zkušenostem a k cennému švýcarskému know-how, které dosud na českém finančním trhu zcela chybí,“ říká Martin Valach, generální ředitel Swiss Life Select Česká republika.

Proměnu zaznamená i tuzemská pobočková síť. Ta bude rozšířena hned o nová poradenská centra v pečlivě vybraných regionech. „Český trh je přesycen lidmi, kteří si říkají finanční poradci, ale skutečného privátního poradenství se klientům nedostává," říká Martin Valach a dodává: "Swiss Life Select poskytuje nezávislé poradenství, které vyhoví jak většinové klientele, tak uspokojí i očekávání těch nejmovitějších.“

Skupina Swiss Life Group vykázala za rok 2012 o 26 % vyšší zisk než v roce 2011: bylo to 993 mil. švýcarských franků. Čistý zisk dosáhl 93 mil. CHF ( v roce 2011 to bylo 606 mil. CHF).

Skupina má v celém světě okolo 7000 zaměstnanců a 4500 finančních poradců.

Swiss Life

Zdroj: Swiss Life

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články