Také na Jičínsku varuje řidiče před nebezpečnými místy Automapa Allianz


			Také na Jičínsku varuje řidiče před nebezpečnými místy Automapa Allianz
18.9.2014 Tiskové zprávy

Detailní analýzou dopravních nehod se už několik let zabývá projekt, nazvaný Automapa Allianz. Královéhradecký kraj v něm bohužel také dlouhodobě figuruje. Šesté nejkritičtější místo v zemi je podle něho na Jičínsku, konkrétně na úseku silnice I/35 v Milovicích u Hořic. Jde o jeho několikasetmetrové pásmo v okolí čerpací stanice při příjezdu do obce směrem od Stračova. V období od 1. ledna 2010 do letošního 30. dubna se tam stalo celkem 25 dopravních nehod z toho 9 velmi vážných – při nichž došlo ke 2 úmrtím, 4 těžkým a 20 lehčím zraněním. Allianz nejde pouze o to, aby tyto kritické úseky pojmenovala, ale prostřednictvím svého nadačního fondu usiluje také o jejich nápravu.

Vybrané lokality proto pro motoristy zviditelňuje vhodným doplněním či úpravou dopravního značení. „Někdy totiž stačí málo a třeba právě změna značení může zachránit lidské životy,“ uvedl Pavel Jechort z Allianz nadačního fondu. Úpravou v tomto roce prošly již tři nehodové lokality – Milín na Příbramsku, Toužetín na Lounsku a aktuálně se pracuje na změně dopravního značení v další královéhradecké lokalitě - Lhotě pod Libčany. Další nehodové lokality jsou podle aktuálního žebříčku vytipovávány, či se nacházejí v různé fázi projektové či schvalovací rozpracovanosti. Více se můžete dočíst ZDE.

Chcete-li se podívat, kde byste jako řidiči měli zbystřit všechny smysly, nebo jakým úsekům silnic na území naší republiky se raději zcela vyhnout, můžete tak učinit prostřednictvím projektu Allianz Automapa, který existuje od roku 2011. Od té doby řidiče pravidelně varuje před nebezpečím na českých silnicích.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články