Union pojišťovna zahajuje výplatu klientů zkrachovalé CK Redgreentours


			Union pojišťovna zahajuje výplatu klientů zkrachovalé CK Redgreentours
23.7.2012 Tiskové zprávy

Union pojišťovna k tomuto kroku přistupuje navzdory naprostému neposkytnutí součinnosti ze strany majitele zkrachovalé společnosti pana Jaroslava Hlinomaze. Ten neumožnil provedení požadovaného auditu účetnictví a od okamžiku oznámení platební neschopnosti CK s odpovědnými pracovníky Union pojišťovny nekomunikoval. Rovněž neprovedl potřebné formální úkony k tomu, aby soud mohl rozhodnout o úpadku CK.

Díky zvýšenému úsilí Union pojišťovny, a.s. a součinnosti Městského soudu v Praze se proces likvidace pojistné události podařilo dovést do fáze, kdy je ke dni 18. 7. 2012 rozhodnuto o úpadku CK Redgreentours a je tak možno zahájit výplatu odškodnění poškozeným klientům. Klienti budou odškodněni v plné výši jejich oprávněných nároků. Odškodňování klientů tak Union pojišťovna zahajuje v rekordně krátkém čase - pouhých 6 týdnů od oznámení CK o její platební neschopnosti. Union pojišťovna tak urychlenou výplatou odškodného chce umožnit poškozeným klientům absolvování jejich dovolené ještě v této sezóně.

Celkový počet poškozených klientů dosáhl 1100 a předpokládaná výše vyplaceného pojistného plnění činí více jak 14 mil. Kč. Union pojišťovna rovněž zajistila dokončení dovolené a bezproblémový návrat 118 klientů zkrachovalé CK Redgreentours zpět ze zahraničí. Celkové pojišťovnou vynaložené náklady na repatriaci těchto klientů byly vyčísleny částkou 742.000,- Kč.

Union pojišťovna

Zdroj: Union pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články