UNIQA se stala Pojišťovacím inovátorem roku 2013


			UNIQA se stala Pojišťovacím inovátorem roku 2013
11.9.2013 Tiskové zprávy

UNIQA pojišťovna slavila úspěch v soutěži Nejlepší pojišťovna 2013 (Cena Hospodářských novin), když ovládla kategorii Pojišťovací inovátor se svou inteligentní asistencí pro motoristy UNIQA SafeLine Rent+. Ta se dokázala prosadit v hlasování veřejnosti mezi osmnácti nominovanými produkty.

Cílem kategorie Pojišťovací inovátor je představit široké veřejnosti zajímavé novinky v nabídce pojišťovacích domů. Veřejnost prostřednictvím online hlasování vybere produkt nebo službu pojišťovny, které považuje za inovativní, nejvíce zajímavé a užitečné.

„Velmi si vážíme vítězství, které je potvrzením naší dlouhodobé snahy přinášet klientům moderní všestranná řešení pro nejrůznější situace,“ komentoval úspěch předseda představenstva a generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček. „UNIQA SafeLine Rent+ je nejpropracovanější asistenční servis pro motoristy na trhu a optimální spojení telematických služeb s pojištěním. Jeho vývoji a implementaci do naší nabídky jsme věnovali opravdu hodně úsilí. Máme velkou radost, že veřejnost tento náš produkt vyhodnotila jako nejlepší.“

Cílem projektu UNIQA SafeLine Rent+ bylo nabídnout motoristovi aktivní komplexní ochranu posádky vozu i vozidla samotného pro různé krizové situace, která nemá na trhu obdobu.

Díky nárazovému čidlu na vozidle se asistenční centrála dozví o nehodě vozu ihned, aniž by ji někdo musel nahlásit. Nezdaří-li se asistenci kontakt s řidičem, například jde-li se o vážnou havárii, posílá na přesně lokalizované místo záchranáře okamžitě. Právě rychlost, s níž je UNIQA SafeLine Rent+ schopna podobné situace řešit, může rozhodnout o životě a zdraví posádky. Osvědčila se zejména v noci na odlehlejších komunikacích.

Nenajde-li motorista svůj zaparkovaný vůz, kontaktuje asistenční centrálu s hlášením o odcizení. Díky palubní jednotce auto operátoři obratem lokalizují a za pomoci policie vrátí majiteli. Doposud byla vrácena všechna ukradená vozidla s asistenčním systémem UNIQA SafeLine Rent+.

Stane-li se, že auto po cestě přestane poslouchat, je možné stisknout nouzové tlačítko a přivolat asistenční službu, aby defekt odstranila nebo se postarala o odtah a náhradní řešení pro posádku. Tlačítko lze ale využít třeba i pro případ náhlé nevolnosti.

Kromě toho umí produkt optimalizovat pojistné podle počtu najetých kilometrů a používaných komunikací. Motoristé, kteří ročně najedou méně než 20.000 km, mohou ušetřit až 25 % z povinného ručení i havarijního pojištění. Díky nadstandardnímu zabezpečení auta může motorista ušetřit dalších 5 až 20 % na havarijním pojištění.

UNIQA SafeLine Rent+ může rovněž pomoci vést elektronickou knihu jízd nebo nabízí zpětný rozbor nehody pro prokázání skutečného průběhu události. Palubní jednotka je instalována zdarma a zapůjčena zákazníkovi na dobu platnosti pojistné smlouvy.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS