V prvním grantovém řízení rozdělila nadace ČP více než 600 000 korun


			V prvním grantovém řízení rozdělila nadace ČP více než 600 000 korun
28.11.2012 Tiskové zprávy

Nedílnou součástí odpovědného přístupu České pojišťovny ke svému okolí je nový grantový program pro regionální projekty. Do tohoto grantového programu nominovala veřejnost a zaměstnanci České pojišťovny za jediný měsíc téměř 60 projektů. Z nich poté grantová komise vybrala sedmnáct osob či organizací, jimž udělila granty za 608 346 korun.

 

Grantový program je určen pro pomoc potřebným jak z řad fyzických osob, tak neziskových organizací. Prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na internetových stránkách Nadace České pojišťovny, lze nominovat projekty z oblasti pomoci sociálně a zdravotně znevýhodněným občanům, zvýšení bezpečnosti na silnicích, podpory prevence rizikového chování dětí a mládeže či finanční gramotnosti.

O úspěchu jednotlivých projektů v grantovém řízení rozhoduje grantová komise z řad zaměstnanců České pojišťovny. Z došlých nominací komise vybere ty nejvhodnější především s ohledem na jejich kvalitu, očekávaný přínos pro danou osobu, neziskovou organizaci či region,“ říká Richard Kapsa, předseda správní rady Nadace ČP.

 

V prvním grantovém řízení podpořila Nadace ČP částkou 608 346 Kč celkem sedmnáct projektů. Šlo například o příspěvek ve výši 81 800 Kč pro občanské sdružení DebRA ČR na realizaci 2. ročníku informativní výstavy 12 plus 12 o životě lidí s EB (nemoc motýlích křídel), příspěvek ve výši 100 000 Kč na zakoupení komfortnějších lůžek pro pacienty dětské psychiatrické léčebny či o příspěvek ve výši 26 000 Kč na zakoupení didaktické pomůcky ligtbox pro děti s omezeným viděním a postižením zraku.

 

„Cílem výstavy fotografií, kterou můžeme realizovat díky grantu od Nadace České pojišťovny, je přitáhnout pozornost lidí k problematice nemoci motýlích křídel. Jde o velmi bolestivé onemocnění, které postihuje především kůži a může vést i k předčasné smrti. Všemi fotkami se prolíná jeden motiv – obvaz – který je pro pacienty s EB doslova jejich kůží. Každá z fotografovaných českých osobností pak zastupuje přání nebo pocit pacientů s EB. Například Tomáš Klus zastupoval lásku,“ říká Magda Hrudková, koordinátorka kampaně 12 plus 12.

Regionální grantový program Nadace České pojišťovny již podpořil projekty v osmi krajích České republiky, konkrétně na Vysočině, v Praze a dále pak v Jihomoravském, Zlínském, Jihočeském, Ústeckém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Potřebným pomáhá v rámci firemního dobrovolnictví i více než šest set zaměstnanců ČP, kteří jen od počátku letošního roku odpracovali téměř 2 000 brigádnických hodin a na charitativních sbírkách vybrali přes jeden milion korun. Tuto částku následně Nadace České pojišťovny zdvojnásobila.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články