Valná hromada Vienna Insurance Group 2014


			Valná hromada Vienna Insurance Group 2014
10.6.2014 Tiskové zprávy

Dne 6. června 2014 se ve vídeňské Městské hale konala 23. řádná valná hromada Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe.

Na základě vynikající kapitálové vybavenosti a solidní provozní výkonnosti koncernu v obchodním roce 2013 souhlasila valná hromada s návrhem představenstva a dozorčí rady na opětovné zvýšení a vyplacení dividendy ve výši 1,30 EUR na akcii (což představuje zvýšení o 10 centů oproti předchozímu roku). Vienna Insurance Group tak důsledně pokračuje ve své politice vyplácení dividendy ve výši minimálně 30 procent koncernového zisku po zdanění a odečtení menšinových podílů. Rozhodujícím dnem je 11. červen 2014, dnem výplaty dividendy je 16. červen 2014.

Z důvodu uplynutí funkčního období všech deseti členů dozorčí rady zvolila valná hromada novou dozorčí radu Vienna Insurance Group. Poprvé byli do dozorčí rady zvoleni Mag. Maria Kubitschek, Dr. Rudolf Ertl, Dr. Georg Riedl a po uplynutí více než dvouleté předepsané lhůty Dr. Günter Geyer. Dr. Wolfgang Ruttenstorfer, dosavadní předseda, ke konci svého funkčního období po valné hromadě 2014 dozorčí radu Vienna Insurance Group opouští. „Jménem představenstva Vienna Insurance Group děkuji Dr. Ruttenstorferovi za vynikající spolupráci v uplynulých letech. Jako předseda dozorčí rady společnosti se podílel na zásadních strategických rozhodnutích koncernu a přispěl tak k jeho setrvale pozitivnímu vývoji“, uvedl Dr. Peter Hagen, generální ředitel a předseda představenstva Vienna Insurance Group.

Nově zvolení členové dozorčí rady:

Mag. Maria Kubitschek vede odbor hospodářství Spolkové komory dělníků a zaměstnanců (Bundesarbeiterkammer). Kromě jiného zodpovídá za oddělení ekonomických věd, ekonomické politiky, finančního a daňového práva, EÚ a mezinárodních otázek. Mag. Kubitschek studovala sociální a ekonomické vědy na Vídeňské univerzitě.

Dr. Rudolf Ertl je členem představenstva Wiener Städtische Wechselseitiger Versicherungsverein - Vermögensverwaltung - Vienna Insurance Group, hlavního akcionáře Vienna Insurance Group.

Je doktorem právních věd a působí v koncernu od roku 1972. Dr. Ertl byl do konce roku 2008 členem představenstva Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group a do června 2009 i členem představenstva pojišťovny Donau Versicherung AG Vienna Insurance Group.

Dr. Georg Riedl je samostatným advokátem ve Vídni se specializací na hospodářské, obchodní, společenské a daňové právo, fúze a akvizice, legislativu soukromých nadací a smluvní právo.

Dr. Günter Geyer je předsedou představenstva Wiener Städtische Wechselseitiger Versicherungsverein - Vermögensverwaltung - Vienna Insurance Group a prezidentem Svazu rakouských pojišťoven. Od roku 2001 byl Dr. Geyer generálním ředitelem Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group a do května 2012 vedl Vienna Insurance Group jako předseda představenstva a generální ředitel.

Dozorčí rada Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe má nyní toto složení:

Generální opat a představený Bernhard Backovsky

KR Martina Dobringer, Dr. Rudolf Ertl, KR Dr. Günter Geyer, Mag. Maria Kubitschek, Mag. Reinhard Ortner, HR Dkfm. Heinz Öhler Dr. Georg Riedl, KR Dr. Karl Skyba, Mag. Dr. Gertrude Tumpel-Gugerell

Vienna Insurance Group

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články