Vienna Insurance Group koupila pojišťovnu Skandia Polsko


			Vienna Insurance Group koupila pojišťovnu Skandia Polsko
12.11.2013 Tiskové zprávy

Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) uzavřela se společností Skandia Retail Europe Holding GmbH, která je součástí Old Mutual Group, dohodu o koupi 100 procentního podílu životní pojišťovny Skandia Zycie TU S.A. (Skandia Polsko). Kupní cena nebude zveřejněna. Koupě se uskuteční za podmínky schválení ze strany příslušných dozorčích a kartelových úřadů.
„Tato koupě představuje důležitý krok na našem stěžejním trhu v Polsku se silným potenciálem růstu. S produkty, které nabízí Skandia Polsko, velmi výrazně rozšíříme naše portfolio v oblasti investičního životního pojištění. Navíc tato společnost disponuje dobře vybudovanou odbytovou sítí. VIG tak dostává vynikající příležitost oslovit díky rostoucí odbytové síle nové skupiny klientů a setrvale tak posilovat naši pozici mezi špičkovými pojišťovnami této země“, uvedl Peter Hagen, generální ředitel Vienna Insurance Group.

„Z dohody s Vienna Insurance Group máme velkou radost. Rozhodnutí prodat pojišťovnu Skandia Polsko vychází ze strategie zjednodušení našich aktivit v Evropě a koncentrace na vybrané klíčové trhy. Skandia Polsko je ziskový podnik a bude ve svém úspěchu pokračovat pod střechou VIG. Těšíme se na spolupráci a zajistíme hladký přechod ku prospěchu našich zákazníků, odbytových partnerů a spolupracovníků“, řekl Paul Feeney, CEO Old Mutual Wealth.
Skandia Polsko získala v prvním pololetí 2013 předepsané pojistné ve výši přibližně 45 mil. eur a umístila se tak na 14. příčce polského trhu životního pojištění. V uplynulém obchodním roce 2012 p objem pojistného společnosti zhruba 91 mil. eur. Skandia Polsko působí na polském trhu 14 let a nabízí své produkty, převážně investiční životní pojištění, především za pomoci finančních mezičlánků, jako jsou banky, zprostředkovatelé pojištění a pojišťovací platformy. Naposledy pojišťovna zaměstnávala 150 pracovníků.


VIG

Zdroj: VIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články