Wüstenrot: v letní sezoně 2013 přibylo úrazů v exotických destinacích


			Wüstenrot: v letní sezoně 2013 přibylo úrazů v exotických destinacích
3.10.2013 Tiskové zprávy

Ing. Petr Hájek z Wüstenrot pojišťovny k situaci dodává: „Největší počet pojistných událostí týkajících se našich klientů tvořily úrazy následované záněty dýchacích cest a ORL problémy“.

Během letní sezony 2013 zaznamenala Wüstenrot pojišťovna oproti minulému roku změny ve výskytu pojistných událostí. Počet pojistných událostí u cestovního pojištění vzrostl ve srovnání s loňskem o více než 40 procent a jejich výskyt ovlivnily změny navštěvovaných destinací. Z důvodu rušení pobytů kvůli politickým nepokojům ubylo pojistných případů v Egyptě, naopak v Bulharsku a v Thajsku se jejich počet zvýšil.

Zvýšení počtu pojistných událostí u Wüstenrotu je ovšem relativní a úzce souvisí s výrazným nárůstem sjednaných pojištění. Jen za prvních devět měsíců letošního roku si u Wüstenrotu sjednalo pojištění ProCesty o 30 % více klientů než v loňském roce.

Klienti Wüstenrotu stále více využívají možnost přímého sjednání přes internet, případně po telefonu. Touto formou bylo letos dosud uzavřeno 36 % cestovních pojištění, zatímco v loňském roce činil podíl online sjednaných smluv kolem 30 %.

Podle společnosti Europ Assistance, která pro Wüstenrot pojišťovnu zajišťuje asistenční služby, byla letní sezona 2013 značně ovlivněna politickou situací v severní Africe, a to hlavně Egyptě. V srpnu 2013 cestovní kanceláře omezily a zrušily velké množství letů do této destinace. Ve srovnání s rokem 2012 klesl počet pojistných událostí v Egyptě o 50 %. K poklesu výskytu pojistných událostí došlo i v Turecku, a to o 30 %.

Nárůst pojistných událostí eviduje Europ Assistance v exotických zemích, jako jsou Indie, Malajsie, Vietnam a Maledivy. Zdravotní péče zde není na úrovni evropských letovisek, a proto je zde doporučeno vyšší pojistné krytí, které bez komplikací pokryje případnou repatriaci. V těchto zemích jsou časté úrazy způsobené nehodou na mopedu, vodním skútru či jiné vodní atrakci. Se zvyšujícím se počtem pojistných událostí stoupá i počet exotických onemocnění, jako jsou malárie nebo horečka Dengue. V těchto případech je třeba nepodceňovat preventivní opatření, následky těchto chorob mohou přetrvávat velmi dlouho.

Wüstenrot pojišťovna

Zdroj: Wüstenrot

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články