Za první čtvrtletí odhaleny pojistné podvody za 132 mil korun


			Za první čtvrtletí odhaleny pojistné podvody za 132 mil korun
17.4.2013 Tiskové zprávy

Delší dobu neobývaný penzion měl zničit požár, ke kterému došlo v důsledku výbuchu propanbutanové lahve. Celý případ byl od samého počátku podezřelý. „Jakoby náhodou“ byla totiž nemovitost pojištěna u České pojišťovny necelé tři měsíce před vznikem škody a objekt byl navíc o šest milionů korun přepojištěn. Ke slovu tedy přišli detektivové pojišťovny, kteří začali prošetřovat možnost účelového jednání ze strany pojištěného. V rámci šetření se ve spolupráci s policií podařilo zjistit, že vznik této mimořádné události byl velmi pravděpodobně způsobem otevřeným lahvovým ventilem a netěsným připojením regulátoru tlaku k ventilu v místě nedotažené převlečné matice. Z šetření rovněž vyplynulo, že iniciátorem výbuchu byl zapnutý elektrický vařič, který se opět „jakoby náhodou“ nacházel nedaleko propanbutanové lahve. Na základě těchto i dalších zjištění bylo následně „poškozenému“ sděleno obvinění ze spáchání trestného činu pokusu o pojistný podvod.

Za první tři měsíce letošního roku odhalili detektivové České pojišťovny pojistné podvody, jejichž souhrnná výše dosahuje 132 milionů korun. V meziročním srovnání jde o 10% nárůst. Nejvíce se zatím letos lidé pokoušeli podvádět v Praze a dále ve Středočeském a Jihočeském kraji. Nejméně se v prvním čtvrtletí podle šetření České pojišťovny podvádělo ve Zlínském a Jihomoravském kraji.

Také v prvním čtvrtletí letošního roku jsme prošetřovali tisíce podezřelých pojistných událostí,“ říká Ludvík Bohman, vrchní ředitel Úseku vnitřních věcí České pojišťovny a dodává: „V rovné polovině krajů jsme sice zaznamenali pokles odhalené podvodné činnosti, ten byl však bohužel více než kompenzován nárůsty v ostatních krajích České republiky. Tradičně nejhorší byla v prvním čtvrtletí Praha, oproti loňsku si pak znatelně pohoršily také kraje Jihočeský a Ústecký.“

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články