Zámek v Litni připomene slávu sopranistky Jarmily Novotné


			Zámek v Litni připomene slávu sopranistky Jarmily Novotné
4.9.2013 Tiskové zprávy

V prostředí litnického zámku, kulturní památky České republiky,   se uskuteční ve dnech 6. až 8. září druhý ročník festivalu na památku světoznámé sopranistky Jarmily Novotné. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý hudební i filmový program. MetLife pojišťovna kulturní akci podpořila již podruhé.

Na zámku v Litni vystoupí zkušení zpěváci a hudebníci. Příležitost vystoupit dostanou také studenti pražské konzervatoře. Kulturní akce navazuje na tradici rodiny Daubků, do které se Jarmila Novotná přivdala. „Festival nás zaujal nejenom dramaturgickou hudebně – společenskou koncepcí, která vychází vstříc všem věkovým skupinám, ale i lokálním zaměřením. Liteň byla v minulosti významné kulturní centrum středočeského regionu, a je dobře, že noví majitelé zámku na tuto tradici navazují,“ říká Naďa Šeráková, ředitelka firemní komunikace MetLife pojišťovny.

Páteční slavnostní zahájení bude spojeno se spuštěním opravených zámeckých hodin a setkáním s majiteli zámku, rodinou Daubků. Hlavní vystoupení klasické a jazzové hudby proběhnou v sobotu a neděli v odpoledních a podvečerních hodinách. Hudební program uzavře galakoncert vnučky Jarmily Novotné Tatiany Daubek, kterou doprovodí Gonzalo Ruiz, Lucie Hilscherová, Ivana Pavlů, Tomáš Šelc a soubor Musica Florea. „Kromě hudebních vystoupení je pro návštěvníky připraven také studentský dokumentární film o loňském prvním ročníku, prohlídka zámeckého areálu a bohatý program pro děti, jako například výtvarně-hudební workshop,“ uvádí Dita Hradecká dramaturgyně festivalu.

Jarmila Novotná byla světoznámá sopranistka a filmová herečka, která se prosadila i v Hollywoodu. Její domovskou scénou se stala Metropolitní opera v New Yorku. Ztvárnila mnoho významných rolí. Její Mařenka v Prodané nevěstě, Violetta v Traviatě nebo Gilda z Rigoletta, dvojrole Olympie-Antonie v Hoffmannových povídkách, Cherubín z Figarovy svatby či Oktavián z Růžového kavalíra patří k nezapomenutelným kreacím. Festival, který je pod záštitou Ministerstva kultury ČR, si klade za cíl oživit její památku.

MetLife

Zdroj: MetLife

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články