Získejte na daních zpět 1 800 Kč, doplaťte si životní pojištění


			Získejte na daních zpět 1 800 Kč, doplaťte si životní pojištění
9.12.2013 Tiskové zprávy

Klienti, kteří si do konce roku doplatí peníze na své smlouvy životního pojištění, mohou na dani z příjmů ušetřit až 1 800 Kč. Optimální výši částky k doplacení najdou v aplikaci SERVIS 24. Výhodná je pro ně také smlouva s příspěvkem zaměstnavatele. Až z 30 000 Kč, které jim na pojistnou smlouvu vloží zaměstnavatel, státu neodvádí sociální a zdravotní pojištění.

Byla by škoda nevyužít jakoukoliv možnost, jak ušetřit. A 1 800 korun není zanedbatelná částka. Někdy nás od doplacení pojistného na životní pojistku ale odradí i hledání čísla účtu, na který máme pojistné poslat,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Letos jsme proto pro naše klienty připravili novinku. Konkrétní výši částky pro maximální úsporu na daních najdou v aplikaci SERVIS 24, v části pojištění – životní pojištění – doplatek daně, spolu s předpřipraveným příkazem k úhradě,“ doplňuje Petr Procházka.

Maximální výše odpočtu od základu daně z příjmů je pro fyzickou osobu stanovena na 12 000 Kč ročně. Klienti tak dostanou 15 % z vložené částky od státu zpět, ušetří až 1 800 Kč čistého. Možnost odečíst si část zaplaceného pojistného mají fyzické osoby, které splňují zákonem dané podmínky:

  • ve smlouvě je sjednána výplata pojistného plnění nejdříve v kalendářním roce, v jehož průběhu dosáhne pojištěná osoba věku 60 let
  • pojistné uhrazené na riziko „dožití“ nebo na riziko „smrti nebo dožití“
  • pojištění je sjednáno minimálně na dobu 5 let
  • pojistník je totožný s pojištěnou osobou

Na smlouvu, která splňuje podmínky zákona o dani z příjmů, může přispívat zaměstnavatel. Tento příspěvek na životní pojištění je osvobozen od plateb sociálního a zdravotního pojištění, a to až do částky 30 000 Kč ročně. Tato částka platí dohromady na všechny příspěvky zaměstnavatele za životní pojištění a penzijní připojištění, respektive nově doplňkové penzijní spoření.

Kalkulačka životního pojištění:

www.pojistovnacs.cz/flexi/kalkulator/

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články