Allianz pojišťovna roste. Partnerství s Liverpool Victoria ji ještě posílí

Největší evropská pojišťovna Allianz ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšila provozní zisk o 23 % na 2,9 miliardy eur, přičemž zlepšení vykázaly všechny segmenty.

Podle výsledků čtvrtletní příjmy společnosti meziročně vzrostly o dvě procenta na 30 miliard eur a čistý zisk připadající na akcionáře ve čtvrtletí stoupl o 84,3 procenta na dvě miliardy eur. Neživotní pojištění rostli o 0,6 %, segment životního pojištění rostl o 2,6 %. Meziroční zvýšení čistého zisku je 77,1 %.

Detailnější informace ZDE.

Německá pojišťovna Allianz také oznámila, že se se svým britským konkurentem Liverpool Victoria dohodla na strategickém partnerství a na vytvoření společného podniku, který se stane třetím největším subjektem na britském trhu majetkového a úrazového pojištění.

Za podíl 49 % na sekci všeobecného pojištění LV německý partner zaplatí 500 milionů liber (15,6 miliardy korun). Dohoda by měla být dokončena v druhé polovině letošního roku. V druhé fázi v roce 2019 Allianz převezme další podíl ve výši 20,9 %za 213 milionů liber. Transakce byla rozdělena z daňových důvodů.

Britskému ústavu, starému 174 let, dohoda přinese potřebnou kapitálovou injekci, německá pojišťovna získá přístup na lukrativní trh, po kterém prahne už řadu let, poznamenal list Financial Times. Produkty budou prodávány pod značkou Liverpool Victoria.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články