Aviva: Stále rosteme a to je pro nás důležité


			Aviva: Stále rosteme a to je pro nás důležité

Naše očekávání se naplnila, Aviva životní pojišťovna je v meziročním srovnání opět nejrychleji rostoucí pojišťovnou na trhu životního pojištění a tempo jejího růstu je ve srovnání s trhem takřka osminásobné,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Aviva životní pojišťovny Jiří Schneller.


Komentoval tak v tomto týdnu zveřejněné výsledky České asociace pojišťoven (ČAP), z nichž mj. vyplývá, že segment životního pojištění sice zpomalil tempo svého růstu, ale je nadále nejvýrazněji rostoucí oblastí pojistného trhu.


Co se týče Aviva, poslední hodnocení trhu opět potvrdilo, že Aviva roste rychleji než trh. V meziročním srovnání zaznamenal trh životního pojištění za tři čtvrtletí nárůst o 5,6 %, zatímco pojišťovna Aviva rostla bezmála osmkrát rychleji a zaznamenala nárůst o 43,2 %.


Dosažení tohoto výsledku podpořily úspěšné obchodní aktivity v oblasti jednorázového pojištění a stabilní růst v oblasti běžně placeného pojištění, kde Aviva opět rostla téměř 2x rychleji než trh životního pojištění (tj. nárůst o 6,1%, resp. 3,3 %).


Pro naši pojišťovnu je důležité, že potvrzujeme stabilní růst, a to i v běžně placeném pojištění, které je v oblasti pojištění osob základním produktem. Je totiž pravdou, že trh životního pojištění roste v ČR v posledních letech především díky enormnímu zájmu veřejnosti o jednorázové pojistky,“ doplňuje Jiří Schneller.

AVIVA

 

Zdroj: Aviva

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články