AXA vykázala čistý zisk ve výši 2,6 miliardy eur


			AXA vykázala čistý zisk ve výši 2,6 miliardy eur

Světová finanční skupina AXA Group oznámila v pátek své hospodářské výsledky za první pololetí letošního roku. Celkové příjmy se meziročně zvýšily na 48,4 miliardy eur, skupina vykázala čistý zisk ve výši 2,6 miliardy eur.

„V prvním pololetí roku 2012 skupina AXA vykázala solidní hospodářské výsledky, což dokládá, že i v náročném prostředí si zachovává odolnost svých zdravých základů. Naši klienti se mohou spolehnout na finanční sílu skupiny, kvalitu našich služeb i investic a na naši diverzifikovanou distribuční síť,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel skupiny AXA.

Celkové příjmy AXA Group vzrostly oproti prvnímu pololetí roku 2011 o 1 % na 48,4 mld. eur. Nejvýrazněji rostly příjmy v oblasti neživotního pojištění, meziročně téměř o 4 % na 16,2 miliardy eur. Ke zvýšení o 1 % na 28,6 mld. eur došlo i v oblasti životního pojištění a spoření, naopak příjmy ze správy majetku poklesly o 10 % na 1,6 miliardy.

Hospodářský výsledek dosáhl 2,6 miliardy eur. K meziročnímu poklesu čistého zisku došlo kvůli neopakování mimořádných výnosů z první poloviny roku 2011 ve výši 1,4 mld. eur za odprodej podílu ve společnosti Taikang Life a podniků v Austrálii a na Novém Zélandu.

AXA


 

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS