Čistý zisk AXA Group za rok 2013 vzrostl


			Čistý zisk AXA Group za rok 2013 vzrostl

Aktualizováno: Světová finanční skupina AXA Group vyhlásila své hospodářské výsledky za rok 2013. Celkové příjmy vzrostly o 2 % na 91 miliard eur. Čistý zisk tak dosahuje výše 4,48 mld. eur, oproti roku 2012, kdy to bylo 4,2 miliardy eur. Podle průzkumu Dow Jones odhadovali analytici zisk ještě větší, a to 4,8 mld. EUR. Stejně jako ostatní pojišťovny v Evropě měla AXA v poslední době problémy s nejistým investičním prostředí Eurozóny a nízkými úrokovými mírami.

„Díky odhodlání a angažovanosti všech našich zaměstnanců pro nás byl uplynulý rok dalším úspěšným milníkem při naplňování strategie Ambice AXA. V roce 2013 zaznamenala AXA výrazný nárůst zisku, který byl podpořen všemi našimi segmenty,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group a dodal „v souladu s těmito úspěšnými výsledky navrhne vedení AXA Group zvýšení dividendy o 13 % na hodnotu 0,81 eur na akcii.“

AXA Group v roce 2013 potvrdila svůj silný výkon, který je v souladu s nastavenou strategií pro následující období. Ukazatel platební schopnosti Economic solvency vzrostl meziročně o 7 procentních bodů na 206 %.

AXA 


Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články