Čistý zisk skupiny Generali loni kvůli odpisům výrazně klesl


			Čistý zisk skupiny Generali loni kvůli odpisům výrazně klesl

Čistý zisk největší italské pojišťovně Generali loni klesl na 90 milionů eur, provozní zisk naopak stoupl o 10,5 procenta na 4,2 miliardy eur. Celkové předepsané pojistné se zvýšilo o 3,2 procenta na 70 miliard eur.

Generali se po lednové dohodě s českou PPF Group stala plným vlastníkem  skupiny Generali PPF Holding (GPH), jejíž součástí je Česká pojišťovna.

 

 

Pojišťovna v lednu po převzetí akcií GPH představila tříletý strategický plán, v jehož rámci hodlá zvýšit ziskovost. Její roční provozní zisk by se měl pomocí investic na nových trzích a snížení nákladů dostat nad pět miliard eur. Nová strategie spolu s vyčištěním firemní rozvahy je výsledkem působení nového generálního ředitele společnosti Maria Greca, který nastoupil loni v srpnu.

Životní pojištění v roce 2012 vzrostlo o 9,7 %, provozní výsledek stoupl na 2,7 miliardy eur a to navzdory měnícímu se ekonomickému prostředí.

Neživotní pojištění rostlo o 5,6 %.

Generali za 49 procent akcií GPH zaplatí PPF 2,5 miliardy eur. GPH je jednou z předních pojišťoven ve střední a východní Evropy. Spravuje aktiva za zhruba 15 miliard eur a poskytuje služby více než 13 milionům klientů. Na českém trhu do něj patří kromě České pojišťovny také pojišťovna Generali.

Generali

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS