ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk 620 milionů korun


			ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk 620 milionů korun

ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2012 čistý zisk ve výši 620 milionů korun. Velmi dobré hospodaření společnosti v roce 2012 potvrdily i její obchodní výsledky, kde je hlavním ukazatelem předepsané pojistné. V něm ČSOB Pojišťovna za rok 2012 překonala hranici 13 miliard korun. Uvedené výsledky nejsou auditované.

Celkové předepsané pojistné dosáhlo 13,7 mld. Kč, z toho je životní pojištění 9,3 mld. Kč a neživotní pojištění 4,4 mld. Kč. Při použití výpočtu podle nové metodiky České asociace pojišťoven dělá celkové předepsané pojistné 7,8 mld. Kč. Z této částky je životní pojištění 3,4 mld. Kč a neživotní pojištění dělá  4,4 mld. Kč.

ČSOB Pojišťovna je podle reálného vyjádření předepsaného pojistného třetí největší pojišťovnou na českém trhu. Podle nové metodiky ČAP, která do celkového výsledku započítává pouze desetinu reálně dosaženého předpisu v oblasti jednorázově placeného životního pojištění, je výsledek ČSOB Pojišťovny ovlivněn natolik, že vykazováno touto statistikou je pojišťovna pátá na trhu.

„Meziročně jsme vzrostli nejvíce na celém trhu. Opět se nám tak podařilo dosáhnout výsledku, který jednoznačně prokazuje sílu ČSOB Pojišťovny a její obezřetnost v investování svěřených prostředků,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen. Vytvořený zisk se opírá jak o dobré výsledky technického účtu neživotního pojištění, tak technického účtu životního pojištění. „V oblasti životního pojištění jsme v roce 2012 úspěšně odstartovali několik tranží jednorázového životního pojištění, v neživotním pojištění se nám dobrý výsledek povedl i díky velkým meziročním nárůstům u všech typů pojištění,“ dodal Jeroen van Leeuwen.

ČSOB Pojišťovna

Zdroj: ČSOB Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS