ERV pojišťovna zvýšila svůj tržní podíl v cestovním ruchu na 36 %


			ERV pojišťovna zvýšila svůj tržní podíl v cestovním ruchu na 36 %

ERV pojišťovně (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) v roce 2012 vzrostl meziročně obrat o 3,5 %, což představuje 295 milionů korun oproti 285 milionům v roce 2011. Pojišťovna obsloužila bezmála 533 tisíc klientů.

ERV pojišťovna vykázala v roce 2012 zisk 33,7 milionů korun, což je 11,5 % z obratu (hrubého předepsaného pojistného) firmy. I nadále si tak připisuje dobré ekonomické výsledky, a to navzdory tomu, že trh s neživotním pojištěním meziročně klesl. „Jsme rádi, že ERV pojišťovna vloni zvýšila svůj tržní podíl v cestovním ruchu, a to na 36 %. Naše pojištění nabízí 8 z 10 největších cestovních kanceláří,“ hodnotí výsledky ředitel obchodu a marketingu ERV pojišťovny Ondřej Rušikvas. ERV je součástí silné finanční skupiny největší německé zajišťovny Munich Re.

Za alarmující považuje Rušikvas fakt, že ačkoli už dnes je na trhu přes 1 000 cestovních kanceláří, stále vznikají nové. „Každý týden evidujeme žádost o pojištění minimálně od jedné cestovky,“ uvedl a dodal: „Pojištění cestovních kanceláří má bezesporu svůj smysl, ale není bez chyby.“

Vznikající novela by měla řešit kromě jiného výši pojistné částky malých cestovních kanceláří. Díky tomu by se v budoucnosti nemělo stát, že cestovní kancelář zkrachuje a klienti nedostanou žádnou finanční náhradu za zájezd, který neabsolvovali.

Základ problémů je zřejmě v tom, že cestovky se snaží za pojištění ušetřit, takže pojišťovnám neposkytují pravdivé údaje, týkající se jejich hospodaření. Pojišťovny navíc nemají zákonnou možnost do čísel, které se týkají hospodaření cestovek, nahlédnout.

V současné době mohou klienti řešit tuto situaci prostřednictvím pojištění pro případ úpadku cestovní kanceláře, ale viditelně jde o nouzové řešení.


Roste průměrné pojistné i výše škody

Průměrné pojistné na osobu se meziročně zvýšilo o 27 korun na 482 korun. Rostla i průměrná výše škody, a to o 6 %. Klienti nahlásili ERV pojišťovně škodní události v průměrné výši 10.725 korun. Více než dvě třetiny škod (67 %) tvoří léčebné výlohy v zahraničí. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří tradičně zažívací potíže, záněty očí a uší či kožní a sluneční alergie.

Oproti loňsku vzrostl o 4 % počet dětských pacientů, u nichž pojišťovna řešila pojistnou událost. Nejčastějšími poškozenými ale nadále zůstávají dospělí (61 %).


Nejvíc problémů má ERV v Egyptě

Nejvíce zdravotních problémů hlásí cestovatelé z Egypta (1 389), na druhém místě je Řecko (1 185) a bronzové skončilo Turecko (1 000). Poměrně výrazně, přesně o třetinu, stoupl počet pojistných událostí v Bulharsku (998). O výrazných 30 % vzrostl u klientů ERV pojišťovny počet velkých škod nad 100 000 korun. Nejvyšší loňská pojistná událost se vyšplhala až na 2,8 milionu korun, což je suma nákladů za ošetření a převoz klienta z Indonésie.

Pojišťovna v roce 2012 odhalila pojistné podvody za téměř 200 000 korun a podala jedno trestní oznámení.

ERV

Zdroj: ERV

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS