Generali hlásí rekordní zisk za posledních šet let a navrhuje zdvojnásobit dividendy


			Generali hlásí rekordní zisk za posledních šet let a navrhuje zdvojnásobit dividendy

Loňský čistý zisk skupiny Generali vzrostl v na 1,915 miliardy eur  oproti  94 milionům eur v předchozím roce. Jedná se o rekordní zisk za posledních šest let. Generali plánuje více než zdvojnásobit své dividendy na 0,45 eura z 0,2 eura. Provozní zisk stoupl o 5,3 procenta na 4,2 miliardy eur.

Příjmy z pojistného v životním pojištění zůstaly v přibližně stejné výši jako v loňském roce, a činí celkem 45,115 million eur (nárůst o 0.2 %). V rámci produktového mixu došlo k vylepšení směrem k produktům s vyšší marží. Provozní zisk se zvýšil na 2,645 milionů eur, což je nárůst o o 4,3 % oproti předchozímu roku.

V neživotním pojištění znamená výsledek 20,940 milionů eur velmi mírné snížení oproti předchozímu roku (-0.6 %). Vzhledem k náročným ekonomickým podmínkám na některých klíčových trzích skupiny, je tento výsledek hodnocen pozitivně. Combined Ratio se zlepšilo na 95.6 % a provozní zisk vzrostl o 3, 5 % na 1,616 milionu eur.

Loňský rok byl prvním rokem z tříletého růstového plánu, v rámci kterého pojišťovna plánuje kroky k oživení ziskovosti a posílení kapitálu. Skupina se také znovu zaměřila na svoji hlavní činnost - pojištění, a prodala některé své vedlejší aktivity. Generali v prohlášení dodala, že pokrok v plánu jí pomohl k prudkému růstu zisku, přestože ekonomické oživení je nejisté, úrokové sazby nízké a ztráty z přírodních katastrof vysoké.

Generali je podle tržní kapitalizace třetí největší pojišťovnou v Evropě. Generali působí ve více než 60 zemích, kde má 65 milionů klientů a 77.000 zaměstnanců. Na českém trhu do holdingu patří Česká pojišťovna a také pojišťovna Generali. Generali se loni dohodla s českou PPF Group, že se do konce roku 2014 stane plným vlastníkem skupiny Generali PPF Holding (GPH).

 

Generali

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články